PIĄTEK - 2 CzerwcaSOBOTA - 3 CzerwcaNIEDZIELA - 4 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASpaceFestival 2023 Częstochowa PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

KOPCIUSZEK / Częstochowa

04 czerwca - godz. 15:00 do 16:25

Dzień Dziecka z Kopciuszkiem! „To będzie prawdziwe show!

Przedstawienie wyczarowane przez Kielecki Teatr Tańca! Już 4 czerwca zapraszamy całe rodziny do Klubu Politechnik na sceniczną adaptację historii Kopciuszka w artystycznym ujęciu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków, przygotowaną dla Kieleckiego Teatru Tańca. Specjalnie na potrzeby spektaklu stworzono blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej. Oryginalna, momentami monumentalna scenografia, przenosi widzów w cztery miejsca, w których rozgrywa się historia. Są to: podwórze, dom Kopciuszka, rynek miasteczka i sala balowa w pałacu. Dobrany materiał muzyczny jest zbiorem utworów o różnorodnej stylistyce. Dzięki przyjęciu formuły łączenia muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej, spektakl skierowany jest do szerokiego grona wielbicieli teatru tańca. Poza udziałem zespołu artystycznego Kieleckiego Teatru Tańca, w spektaklu biorą udział dwie skrzypaczki oraz dziecięcy chór Mała Fermata, wykonujący dwa utwory wokalne, z których jeden został specjalnie skomponowany na potrzeby spektaklu.

Całość zachęca widzów do poddania się urokowi znanej wszystkim historii, która choć smutno się zaczyna jednak szczęśliwie się kończy.

Spektakl jednoaktowy , całość trwa 85 minut.

Choreografia: Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak
Libretto: Elżbieta Pańtak
Scenografia: Luigi Scoglio
Projekty kostiumów: Małgorzata Słoniowska
Przygotowanie chóru: Ewa Robak i Magdalena Sitkowska

Szczegóły

Data:
04 czerwca
Godzina:
15:00 do 16:25
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/262663392823979

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury „Klub Politechnik”
Armii Krajowej 23/25, 42-200 Częstochowa + Google Map