PIĄTEK - 31 MarcaSOBOTA - 1 KwietniaNIEDZIELA - 2 KwietniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Kopciuszek – Familijny spektakl taneczno-muzyczny z okazji Dnia Dziecka

04 czerwca - godz. 15:00

Dzień Dziecka z Kopciuszkiem! „To będzie prawdziwe show! Przedstawienie wyczarowane przez Kielecki Teatr Tańca! Już 4 czerwca zapraszamy całe rodziny do Klubu Politechnik na sceniczną adaptację historii Kopciuszka w artystycznym ujęciu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków, przygotowaną dla Kieleckiego Teatru Tańca.

Specjalnie na potrzeby spektaklu stworzono blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej.  Oryginalna, momentami monumentalna scenografia, przenosi widzów w cztery miejsca, w których rozgrywa się historia.

Są to: podwórze, dom Kopciuszka, rynek miasteczka i sala balowa w pałacu. Dobrany materiał muzyczny jest zbiorem utworów o różnorodnej stylistyce. Dzięki przyjęciu formuły łączenia muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej, spektakl skierowany jest do szerokiego grona wielbicieli teatru tańca.

Poza udziałem zespołu artystycznego Kieleckiego Teatru Tańca, w spektaklu biorą udział dwie skrzypaczki oraz dziecięcy chór Mała Fermata, wykonujący dwa utwory wokalne, z których jeden został specjalnie skomponowany na potrzeby spektaklu. Całość zachęca widzów do poddania się urokowi znanej wszystkim historii, która choć smutno się zaczyna jednak szczęśliwie się kończy.

Spektakl jednoaktowy , całość trwa 85 minut. Choreografia: Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak Libretto: Elżbieta Pańtak Scenografia: Luigi Scoglio Projekty kostiumów: Małgorzata Słoniowska Przygotowanie chóru: Ewa Robak i Magdalena Sitkowska

Szczegóły

Data:
04 czerwca
Godzina:
15:00
Witryna internetowa:
https://bit.ly/3ZfSwvo

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury „Klub Politechnik”
Armii Krajowej 23/25, 42-200 Częstochowa + Google Map