PIĄTEK - 20 MajaSOBOTA - 21 MajaNIEDZIELA - 22 MajaJuwenalia 2022 - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krąg Kobiet – potrzeby i wartości.

29 kwietnia - godz. 18:00 do 21:00

Zapraszam 29.04 o 18:00 na krag kobiet – potrzeby i wartości kręgu. Czy to, co chcemy zobaczyć, poczuć w kręgu wiąże się z naszym codziennym życiem? Czy ta forma spotkań możem czerpać, przenikać się z życiem? A może jest tak, że to my przenikamy swoimi wartościami w krąg, by dawać swoją wartość współdzieląc przestrzeń. Za tym pojawia się moje kolejne pytanie, refleksja, po co mi krąg, jaką rolę mam w kręgu, jaką rolę odgrywa wmoim życiu krąg?
Podczas tego kręgu, nasza jedna z sióstr @Marta Smoleń-Sidyk przybliży nam temat czakr.
Tak pisze w skrócie o tym, co dla Was przygotowała: „Nawet największy sceptyk nie jest w stanie zanegować istnienia energii w otaczającym nas świecie. Energia kojarzy nam się ze światłem słońca, prądem w gniazdku lub reaktorem jądrowym, ale trudno nam przyjąć do wiadomości że dosłownie wszystko jest energią (co zostało już udowodnione przez fizyków kwantowych). Ludzkość jest w dzisiejszych czasach tak skupiona na materialnym poziomie egzystencji, że czasem trudno nam się oderwać od tego co możemy fizycznie dotknąć, poczuć i zobaczyć na własne oczy. To zubaża nasi odziera z pierwotnych predyspozycji i naturalnych zdolności.
Czakry są tym co łączy w naszym ciele to co materialne (organy wewnętrzne, sploty nerwowe) z tym co subtelne (energia i wszystkie jej przejawy). Jednak najłatwiej nam uświadomić sobie istnienie czakr przez wewnętrzne odczucia i emocje z nimi związane. Nasze zdrowie, spokój i szczęście są nierozerwalnie powiązane z prawidłowym przepływem energii przez poszczególne czakry, dlatego każda dysharmonia odbija się na naszym ciele i relacjach ze światem, ludźmi, a także z samym sobą. Chciałabym towarzyszyć uczestniczkom kręgu w podróży poprzez poszczególne czakry, mentalnie dotknąć wrażliwych miejsc w ich ciele i duszy oraz pozwolić aby każda z nas obudziła w sobie moc samouzdrawiania tego systemu energetycznego. Każdą z czakr opiszę krótko, ale przystępnie i od jak najbardziej użytecznej strony. Pokażę jak świadomie i samodzielnie pracować z tym przepływem energii szukając harmonii wewnątrz siebie i w zgodzie ze światem wokół nas”

🥰 Krąg kobiet to forma bycia ze sobą, budowania wzajemnego zaufania, odpowiedzialności, a jednocześnie stanowi bezpieczną przestrzeń, by móc budować się jako kobieta, przyjaciółka, siostra, matka, babka.
🥰 Nie ma ograniczeń wiekowych. Nie ma również ograniczeń co do tematów. Mimo wybranego tematu kręgu, może zdarzyć się tak, że pojawi się bardziej żywy temat i wtedy z nim będziemy.

Mądrość kręgu jest tajemnicą Wszechświata. To co się ujawnia jest często przejawem, którego nie ogarniamy umysłem.
Możesz przyjść na krąg, jeśli:
🍀 czujesz, że potrzebujesz wokół siebie kobiet
🍀czujesz, że Ci z kobietami trudno
🍀 potrzebujesz być wysłuchana
🍀 potrzebujesz być zobaczona
🍀 tęsknisz za kobiecą energią
🍀 chcesz włączyć się w przywracanie wzajemnego zaufania, wsparcia, siostrzeństwa
🍀 Inne powody

🌺 Krąg Kobiet Częstochowa odbywają się w nów ( lub najbliższe jego dni). Możesz przyjść raz zobaczyć i poczuć, czy taka forma jest dla Ciebie, a możesz przychodzić na wszystkie spotkania.
🌺 Krąg jest żywy, tak jak jego forma. Czasem będzie to typowy krąg mówiony z przedmiotem dajacym głos, a czasem będę Was zapraszać do innych form kręgów.
🌺 Zapraszam Cię do współodpowiedzialności za krąg. Nie ma tu prowadzącego, lidera jest ktoś, kto trzyma przestrzeń kręgu, dba o to, by spotkanie płynęło. Możesz wnieść swoją wiedzę, mądrość, temat, czy inne dary ( upieczony na dany krąg chleb).
🌺 Krąg ma swoje zasady, które sprawiają, że nie jest to spotkanie na kawie przy plotkach. Wprowadzają one nie tylko porządek, ale sprawiają, że przestrzeń, którą współtworzymy może być bezpiecznym miejscem.
Te zasady to:
🦋 poufność
🦋 brak oceny, krytyki, rad i uogólnień
🦋 mówienie z miejsca ja
🦋 mówi tylko jedna osoba w danym czasie.

Krąg zwykle trwa ok 2,5 godziny. Ten pozwolę sobie przedłużyć do 3 h ze względu na dodatkowy temat. Zaczynamy o 18:00 otwarciem kręgu. By uszanować Ciebie i Twoją historię praktykujemy niespóźnianie się. Zwykle kwadrans po rozpoczęciu zamykamy możliwość dołączenia. Proszę zgłoszać, że taka sytuacja będzie miała miejsce.

Krąg ma zrzutkę na salę, kawę, herbatę, świece itp. wedle uznania, zasobności i radości serca. Dzielenie pomaga utrzymać przestrzeń, w której się spotykamy.

Ważne: Krąg często ma działanie terapeutyczne przez to, że historie mogą się opowiedzieć i zostać wysłuchane, ale sam w sobie nie jest terapią. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia, proszę najpierw zadbaj o siebie.

Zapisy : Sylwia
507 892 035 lub priv.

Szczegóły

Data:
29 kwietnia
Godzina:
18:00 do 21:00
https://www.facebook.com/events/717794049260375/

Miejsce wydarzenia

Szepty Natury
aleja Armii Krajowej 66, 42-215 Częstochowa, Polska + Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia