PIĄTEK - 23 PaździernikaSOBOTA - 24 PaździernikaNIEDZIELA - 25 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krwawy piątek w Częstochowie

11 września - godz. 09:00 do 17:00

Ambasada Dobroczynności wraz z partnerem wydarzenia Zarządem Terenowym KMP w Częstochowie w ramach projektu Pomagamy Dbamy Gramy zaprasza na „Krwawy piątek w Częstochowie”.
Na wydarzenie zapraszamy 11 września 2020.
W Śródmieściu Częstochowy, konkretnie na terenie Placu Biegańskiego zlokalizowane będą 2 mobilne stacje poboru krwi tzw. Krwiobusy, które będą prężnie działały od godziny 9:00 do 17:00.
Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa alarmują, że zapasy krwi są na wyczerpaniu. Jest to szczególnie niebezpieczna sytuacja w okresie letnim, kiedy wielu krwiodawców jest na urlopach, a wypadków na drogach – a tym samym potrzeb – jest dużo więcej!
Obecnie trwający okres tradycyjnie wiąże się ze wzrostem liczby wypadków. Krew będzie potrzebna także do realizacji zabiegów planowych, które po przerwie spowodowanej lockdownem wracają na sale operacyjne.
Trwająca obecnie pandemia zakażeń koronawirusem także zniechęca lub uniemożliwia wielu krwiodawcom oddanie krwi. Osoby, które wróciły z zagranicy, miały kontakt z zakażonymi lub chociażby z osobami przebywającymi na kwarantannie, nie mogą oddawać krwi przez kolejne dwa tygodnie.
Do oddania krwi mogą zgłaszać się osoby pełnoletnie, zdrowe, o wadze co najmniej 50 kg i nieposiadające żadnych przeciwwskazań do oddawania krwi. Oprócz tego, muszą to być osoby, które w ostatnich 14 dniach nie przebywały poza granicami kraju oraz nie miały kontaktu z osobami zakażonymi koronawirusem lub objętymi kwarantanną.
WAŻNE:
Kto może oddać krew?
– osoba zdrowa w wieku 18-65 lat
– osoba, która waży powyżej 50 kg
Przed oddaniem krwi:
– należy zjeść lekkostrawny posiłek oraz zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu,
– nie spożywać alkoholu ani innych substancji zmieniających nastrój,
– należy ograniczyć palenie papierosów.
Liczy się każda kropla!
Koniecznie zabierz DOWÓD OSOBISTY!
Do zobaczenia!

Szczegóły

Data:
11 września
Czas:
09:00 do 17:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/733614417489918/

Miejsce

Plac Władysława Biegańskiego
Plac Władysława Biegańskiego
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map