PIĄTEK - 6 SierpniaSOBOTA - 7 SierpniaNIEDZIELA - 8 Sierpnia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krzysztof Herdzin Trio – Chopin

25 lipca - godz. 18:00 do 21:00

koncert
Wykonawcy:
Krzysztof Herdzin-fortepian, aranżacje
Robert Kubiszyn – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja
Wydarzenie towarzyszące wystawie “Z miłości i wiatru.”
Bilety w cenie 60,- zł do nabycia w kasie OKF/MGS
Czy utwory z kompletnie innych czasów należy grać zgodnie z historycznym kontekstem i na instrumentach z epoki, czy odkrywać je na nowo, w zgodzie ze samym sobą? Do takiej wątpliwości przyznał się Krzysztof Herdzin w wywiadzie dla Polskiego Radia. I ostatecznie zdecydował, że najuczciwszym wyborem jest granie Chopina w sposób indywidualny i najpiękniej, jak się potrafi. Artysta wyraża także przekonanie, że „Chopin, gdyby żył dzisiaj, z pewnością byłby jazzmanem”.
Takie właśnie wykonania utworów Fryderyka Chopina proponują słuchaczom muzycy Krzysztof Herdzin Trio – w jazzowych aranżacjach. Płyta pt. ”Chopin” ukazała się po raz pierwszy w 1995 r. (nagrana w innym składzie w Studio S3 w Warszawie), druga wersja – w 2016 r., w Policealnym Studium Jazzowym w Warszawie. Wciąż pozostaje jednym z głównych tematów koncertowych Krzysztofa Herdzina. Wielu krytyków wciąż uznaje ją za najbardziej „jazzowe” opracowanie utworów Fryderyka Chopina.
Wszystkie kompozycje Herdzina oparte są na motywach i fragmentach przerobionych fraz Chopina, muzyk nie cytuje Chopina bezpośrednio, lecz stosuje wariacje motywów, przez co nadaje im głęboki rys autorski.
Koncertowe wykonania wyróżniają się swobodą, spontanicznością i skłonnością do improwizacji, nierzadko artysta, przed odegraniem własnego utworu, przedstawia jego fragment w wersji klasycznej, by słuchacze mogli rozpoznać go w improwizacji.
Po koncercie – możliwość zakupu płyt artysty.

Szczegóły

Data:
25 lipca
Czas:
18:00 do 21:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/526067845079604

Miejsce

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Aleja Najswietszej Marii Panny 64, 42-217 Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 60 57
Strona internetowa:
http://www.galeria.czest.pl