PIĄTEK - 26 ListopadaSOBOTA - 27 ListopadaNIEDZIELA - 28 Listopada
  • Kabaret STAND UP Igor Kwiatkowski – w premierowym programie – Tylko śmiech nas ocali
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Krzysztof Niedźwiecki sam gra piosenki

20 listopada - godz. 20:00

Teatr Nowy w Częstochowie zaprasza na jednoosobowy koncert z pogranicza rocka, piosenki autorskiej i muzyki improwizowanej: Krzysztof Niedźwiecki sam gra piosenki.
Krzychu Niedźwiecki przez 10 lat (1998-2008) był gitarzystą i drugim wokalistą zespołu Habakuk, z którym nagrał i współprodukował kilka płyt oraz koncertował w kraju i zagranicą. W latach 2009-2014 grał w zespole Bakshish. Grał również w zespołach: Ptaszyska, Mind Kampf, Superpałka, Wyłączeni oraz DiM (Dusza i Mercedes), Babylon Raus.
Jest autorem piosenek na dwóch solowych płytach aktora Andrzeja Grabowskiego, w tym m.in. współkompozytorem i współautorem piosenki „Jestem jak motyl (Jest dobrze)”, która przez dwa tygodnie zajmowała pierwsze miejsce na liście przebojów Trójki oraz autorem muzyki do piosenki śpiewanej przez Lecha Dyblika + Trio – „Pod Mocnym Aniołem”, w której wystąpił również jako gitarzysta. Od 2013 roku tworzył trio (wraz z Michałem Walczakiem i Adamem Machalicą), które towarzyszyło Piotrowi Machalicy w jego recitalach.
„Aranżacje, jakie pragnę zagrać na swoich solowych koncertach, można ująć w kilku słowach: piosenki na gitarę, walizkę i głos z niewielką pomocą delay” – pisze Krzychu. „Śpiewam dużo falsetem, więcej w okolicach barytonu. Wykonuję piosenki z ważnym dla mnie tekstem. Zadając sobie lub innym pytanie: po co w takim razie wybrać się na koncert faceta samotnie grającego na gitarze piosenki, odpowiadam dość prosto. Jednoosobowy koncert jest najwyższą formą sztuki czy sztuczki zmierzenia się z piosenką, z tekstem, z dźwiękiem i wreszcie z komunikacją międzyludzką na metafizycznym poziomie. Treści poruszane w tych krótkich formach mówią o nas samych, naszych słabościach, drodze wyboistej, którą przez życie kroczymy, o tym, czego chcemy, a co musimy i co stanie się jeśli zmienimy kierunek naszej drogi”.
Sobota, 20 listopada 2021 r.
godz. 20:00, wstęp od godz. 19.00
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Kawiarni Alternatywa 21, Częstochowa, Stary Rynek – płyta główna, od wtorku do niedzieli w godz. 10:00 – 22:00. Miejsca nienumerowane.

Szczegóły

Data:
20 listopada
Godzina:
20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/884337619114206

Miejsce wydarzenia

Stary Rynek, Częstochowa
Stary Rynek, Częstochowa
Częstochowa,
+ Google Map