PIĄTEK - 17 WrześniaSOBOTA - 18 WrześniaNIEDZIELA - 19 Września
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Kuchnia społeczna, czyli Five o’clock w Szypułce!

20 czerwca - godz. 17:00

Zapewne znana już wielu amatorom roślinnych posiłków Kuchnia Społeczna debiutuje w nowym miejscu!
Już 20 czerwca spotykamy się w Szypułce, wegańskiej pracowni cukierniczej przy ul. Śląskiej 3/5.
Dla tych z Was, którzy jeszcze nas nie znają kilka podstawowych informacji:
Kuchnia Społeczna to impreza, której idea polega na dzieleniu się roślinnym jedzeniem. Osoby, które chcą wziąć w niej udział, muszą albo zapłacić symboliczną kwotę w wysokości 20 zł, albo przynieść danie w takiej formie, aby mogli spróbować je inni. Wszystkie potrawy są ustawiane na jednym stole, gdzie każdy uczestnik może się nimi częstować.
A później – częstujemy się potrawami innych, siedzimy z naszymi bliskimi, poznajemy nowe osoby, dyskutujemy, wymieniamy się przepisami. Po wszystkim – razem ogarniamy przestrzeń.
Nasze spotkanie będzie nie tylko doskonałą okazją do spróbowania wielu roślinnych potraw, ale także porozmawiania z organizatorami – aktywistami Otwartych Klatek na temat bieżących działań i aktualnych kampanii.
Zebrane do puszki pieniądze zostaną przeznaczone na działania Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Uwaga! Prosimy, aby przyniesione przez Was posiłki były 100% roślinne tj. nie zawierały mięsa (w tym ryb) ani żadnych składników odzwierzęcych tj. mleka i jego przetworów, niektórych margaryn (zawierają tłuszcze zwierzęce), jajek, miodu, żelatyny, lecytyny i laktozy.
Widzimy się 20 czerwca o godz. 17.00 w Szypułce!
Zapraszamy!
Kilka słów o nas:
Stowarzyszenie “Otwarte Klatki” jest ogólnopolską organizacją zrzeszającą osoby, które chcą zmienić los zwierząt hodowlanych. Od 2018 roku jesteśmy częścią Anima International — działamy w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji, Estonii, Danii oraz na Litwie, Ukrainie i Białorusi. Wierzymy, że zmiana sytuacji zwierząt jest możliwa. Zabiegamy o lepszą ochronę zwierząt zamykanych na fermach, a także o prawo konsumentów do pełnej wiedzy na temat warunków ich życia. W ramach działalności Stowarzyszenia funkcjonują również kampanie mające na celu promocję zdrowego odżywiania oraz diety roślinnej w sporcie.

Szczegóły

Data:
20 czerwca
Czas:
17:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1210427906053444

Miejsce

Szypułka – wegańska pracownia cukiernicza.
Ul. Śląska 3/5 Częstochowa + Google Map