PIĄTEK - 6 SierpniaSOBOTA - 7 SierpniaNIEDZIELA - 8 Sierpnia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Letni Jurajski Festiwal Muzyczny – Częstochowa

26 czerwca - godz. 19:00

📣🎶☀️ Już dziś rozpoczynamy LETNI JURAJSKI FESTIWAL MUZYCZNY koncertem Orkiestry kameralnej naszej Filharmonii pod dyrekcją Adama Klocka❗ ZAPRASZAMY na Stary Rynek lub w razie niepogody ⛈ do sali widowiskowej parafii św. Zygmunta 🕖 Start godz. 19.00❗
fot. A.Małasiewicz

 

Koncert w 100-lecie Trzeciego Powstania Śląskiego

Orkiestra Kameralna Filharmonii Częstochowskiej
Adam Klocek – dyrygent, prowadzenie

Uwaga. W razie nagłego pogorszenia pogody koncert zostanie przeniesionydo Sali Widowiskowej parafii św. Zygmunta, vis-à-vis Starego Rynku. 


Letni Jurajski Festiwal Muzyczny to nowa propozycja w kalendarium naszej Filharmonii. Pomysł zrodził się z potrzeby kontaktu z publicznością (po długiej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi) oraz chęci połączenia różnorodnych w charakterze propozycji muzycznych w wykonaniu filharmonijnych zespołów kameralnych oraz Orkiestry i Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum z wrażeniami turystyczno–krajoznawczymi.

Festiwalowe koncerty rozmieściliśmy na pięknym turystycznym szlaku Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Bobolice, Ogrodzieniec, Olsztyn, Podlesice, Zawiercie, Częstochowa – to tylko niektóre z lokalizacji, w których damy Państwu okazję do spotkania z pięknem muzyki otoczonej nie mniej piękną jurajską przyrodą. Na wydarzenia zapraszamy we wszystkie soboty lipca i sierpnia. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich korzystających z uroków Jury Krakowsko-Częstochowskiej i aktywnie spędzających wakacyjne weekendy na jurajskie spotkania z muzyką.

Szczegóły

Data:
26 czerwca
Czas:
19:00
Strona internetowa:
https://www.filharmonia.com.pl/repertuar/1699-Letni-Jurajski-Festiwal-Muzyczny-Czestochowa

Miejsce

Stary Rynek, Częstochowa
Stary Rynek, Częstochowa
Częstochowa,
+ Google Map