Magiczne melodie
koncert w ramach XIV Dobrodzień Classic Festival
19/10/2024, godz. 17.00
sala kina OKF Iluzja
Wykonawcy:
Piotr Lempa, bas
Georgi Mundrov – fortepian
Tomasz Podsiadły – prowadzenie koncertu
Informacje o biletach – wkrótce.
XIV Dobrodzień Classic Festiwal. Festival Muzyki Klasycznej na Ziemi Opolskiej to wydarzenie, którego pomysłodawcą, organizatorem i dyrektorem artystycznym od 20 lat pozostaje Piotr Lempa. W tym roku święto muzyki operowej potrwa od 19 do 27 października, a koncerty odbędą się nie tylko w Dobrodzieniu, ale również w Opolu, Kluczborku a także – po raz pierwszy – w Częstochowie.
Koncert w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie nosi tytuł „Magiczne melodie”. Miłośnicy muzyki klasycznej będą mogli posłuchać songów musicalowych oraz piosenek w wykonaniu wybitnych muzyków.
PIOTR LEMPA
Absolwent Wydziału Zarządzania i Marketingu Politechniki Częstochowskiej. W 2004 r. Został przez tę uczelnię nominowany do tytułu Absolwenta Roku. Ukończył studia wokalno – aktorskie w Gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Leszka Skrli oraz studia operowe
w Royal Academy of Music w Londynie pod kierunkiem Marka Wildmana i Ingrid Surgenor. Ukończył również, wraz z zespołem młodych śpiewaków, program International Academy of Voice w Cardiff ucząc się pod kierunkiem światowej sławy śpiewaka Dennisa O’Neill.
W 2011 roku Piotr otrzymał tytuł doktora sztuki w dziedzinie sztuki muzyczne, dyscyplinie artystycznej – wokalistyka oraz rozpoczął działalność pedagogiczną na Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku. Jest również dyrektorem artystycznym Dobrodzień Classic Festiwal, który odbywa się corocznie od 2004 roku w Dobrodzieniu – jego miejscowości rodzinnej.
Koncertuje w kraju i za granicą, jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Od 2019 roku zawodowo związany jest z Operą w Zurychu – jedną z najważniejszych scen operowych
w Europie.
GEORGI MUNDROV
pianista pochodzący z Bułgarii. Jest wirtuozem nie tylko w ogólnym tego słowa znaczeniu; jest raczej poetą przy fortepianie, dzielącym się swoimi muzycznymi przemyśleniami
z publicznością.
Swą edukację muzyczną uzyskał z wyróżnieniem na Akademii Muzycznej w Sofii, pod kierunikem Mileny Mollovej i Triphona Silyanowskiego. Podyplomowe studia odbył we Frankfurcie nad Menem w Niemczech, a zaraz potem złożył egzaminy koncertami na kursie mistrzowskim pod kierunkiem Kristin Merscher na Uniwersytecie Muzycznym w Saarland również w Niemczech.
Już jako młody muzyk, Georgi Mundrov, zasłynął jako solista daleko poza granicami Europy podczas kilkunastu koncertów z orkiestrami w Ameryce Łacińskiej, Australii i Środkowego Wschodu. Współpracował z orkiestrami takimi jakm.in: Maracaibo Symphony Orchestra/Wenezuela, Baden-Badener Philharmonie, Filharmonia Śląska Katowice, we współpracy z dyrygentami tej klasy co: Werner Stiefel, Pavel Baleff, Dariusz Mikulski, Jonathan Kaell, Stanislaw Rybarczyk and Eduardo Werner Rahn.
Od tego czasu Georgi Mundrov jest regularnym gościem na międzynarodowych festiwalach muzycznych i koncertach w Dalian / Chiny, Bangkok/Tajlandia, Singapur, Kanada and the Stany Zjednoczone Ameryki. Georgi jest dyrektorem artystycznym festiwalu muzycznego „Dreieicher Musiktage” ale również naucza fortepiannu na Uniwersytecie Muzycznym
Saarland w Niemczech. W 2020 roku Georgi Mundrov otrzymał nagrodę „Cultural Sponsorship” w Kelkheim, a w 2021 roku w Dreieich w Niemczech.
TOMASZ PODSIADŁY
„Ze sceną związany jest od dziecka. Debiut w wieku kilkunastu lat oraz role u Hanuszkiewicza, Śmigasiewicza i Kiliana, przesądziły o jego ścieżce zawodowej. Postać wielowymiarowa: reżyser, edukator, animator kultury a także sprawdzony i znakomity konferansjer.
Reżyseruje spektakle teatralne, operowe, koncerty oraz wydarzenia plenerowe.
Przeniósł na scenę między innymi: „W małym dworku” oraz „Sonatę Belzebuba” Witkacego, „Balladynę” Słowackiego, – nagradzane na festiwalach i przeglądach, oraz spektakle operowe „Madama Butterfly” Pucciniego, „Rigoletto” Verdiego czy „Poławiacze pereł” Bizeta, wystawione w Operze Bałtyckiej w Gdańsku w wersji semi-stage. Jest twórcą Bałtyckiego Teatru Różnorodności, którego spektakle „Pomoc domowa” i „Boeing Boeing” nalezą do największych hitów teatralnych ostatnich dwóch sezonów artystycznych.”