PIĄTEK - 5 MarcaSOBOTA - 6 MarcaNIEDZIELA - 7 Marca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Manipulacja w Kościele czy prawdziwa wiara? Spotkanie z Markiem Kęskrawcem

24 lutego - godz. 20:00 do 21:30

Zapraszamy do wirtualnego Faktycznego Domu Kultury na premierowe spotkanie z Markiem Kęskrawcem o jego najnowszej książce „Bashobora. Człowiek, który wskrzesza zmarłych”.
👉 24 lutego (środa) godz. 20.00
➡ To wielowątkowy reportaż, w którym nic nie jest czarno-białe. Reportaż, w którym, podążając za fenomenem Bashobory, odkrywamy nieznaną stronę polskiego katolicyzmu.
✔ 58 tysięcy – tylu ludzi w 2013 roku wypełniło po brzegi Stadion Narodowy w Warszawie, by modlić się wraz z ojcem Johnem Baptistą Bashoborą. To nie był odosobniony przypadek. Na spotkania z nim od lat przyjeżdżają tłumy. Jak to się stało, że wśród polskich katolików furorę robi ksiądz z Ugandy?
✔ Podobno Bóg otacza go niezwykłą opieką, a w jego życiu od dziecka dzieją się cuda. Podobno potrafi przywrócić do życia zmarłych. Podobno uzdrawia setki chorych. Podobno są to potwierdzone medycznie przypadki. Co z tego jest prawdą?
✔ Czy w obecnych czasach rzeczywiście dzieją się rzeczy wymykające się naszemu rozumowi? Czego szukają tysiące polskich wiernych na spotkaniach z ojcem Bashoborą oraz innymi popularnymi charyzmatykami? Jak wielka jest skala tego zjawiska? Co na ten temat mówi Kościół? Jak uzdrowienia tłumaczą lekarze?
Spotkanie prowadzi Łukasz Wojtusik /@Alfabet Wojtusika
Transmisja na FB:
👉
https://www.facebook.com/WydawnictwoZnak
👉
https://www.facebook.com/instytutreportazu
Marek Kęskrawiec
– dziennikarz związany z „Newsweek Polska”, TVN-em, „Tygodnikiem Powszechnym” i „Dziennikiem Polskim”. Pięciokrotnie nominowany w konkursie Grand Press, dwukrotnie w nim nagrodzony (2002 i 2003). W 2010 roku za książkę „Czwarty pożar Teheranu” zdobył Nagrodę im. Beaty Pawlak przyznawaną najlepszym tekstom traktującym o innych religiach, kulturach i cywilizacjach.

Szczegóły

Data:
24 lutego
Czas:
20:00 do 21:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/758655175082635/

Miejsce

ONLINE