PIĄTEK - 17 LipiecSOBOTA - 18 LipiecNIEDZIELA - 19 Lipiec
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Mapy śnienia – warsztaty online

07 maja - godz. 20:00

„Mapy śnienia, czyli jak działać w czasach dezorientacji” prowadzenie Anna Nowicka
Bezpłatny cykl warsztatów ze śnienia 30.04 – 04.06
Spotkania prowadzone na platformie zoom.
UWAGA, ZAPISY ZAMKNIĘTE!

Każdej nocy – bez wyjątku – zanurzasz się w senną rzeczywistość. Porywa Cię świat pozornie nieskładnych obrazów, dramatycznych wątków i niekonwencjonalnych rozwiązań. Budzisz się poruszona/y, niejednokrotnie chcąc wymazać nocne doświadczenia z pamięci. To tylko sen, mówisz.
A co jeśli te zaskakujące obrazy nie są jedynie przypadkowymi zbiorami wyobrażeń, a stanowią precyzyjne, dosadne i ucieleśnione analizy codzienności? Co jeśli przedstawiają Twoją wewnętrzną mapę z rozrysowanymi drogami wyborów i różnorodnymi perspektywami odpowiedzi?
Sny pokazują Tobie gdzie jesteś: jak reagujesz na przebudzoną rzeczywistość. Każdej nocy w serii krótkich historii prezentują stojące przed Tobą wyzwania, towarzyszące im przeszkody oraz możliwe rozwiązania na przyszłość. Jeśli zrozumiesz poetycki, nielinearny język snów, otwiera się przed Tobą przejrzysta, interaktywna mapa śnienia i zapisana w niej możliwość wyboru. Jesteś w stanie zadecydować, jaką przebudzoną rzeczywistość chcesz współtworzyć.
Podczas cyklu 6 zajęć „mapy śnienia” nauczymy się podążać za naszymi wewnętrznymi mapami, rozpoznawać senne krajobrazy, orientować się w ich topografii, czytać wskazówki i odkrywać odczuwalne, ucieleśnione znaczenia. Będziemy pracować ze snami uczestników: zarówno z tymi nocnymi, jak i ze snami pojawiającymi się w ciągu dnia.
W serii krótkich ćwiczeń wizualizacyjnych wypracujemy narzędzia do dialogu z przebudzoną rzeczywistością, poszerzymy umiejętność tworzenia nowych wyobrażeń i odkrywania nietuzinkowych rozwiązań.
Przy pomocy praktyki „otwierania snów” („Dream Opening®”) dr Catherine Shainberg z „The School of Images” zagłębimy się w świat marzeń sennych. Pojedynczy sen zostanie „otworzony” przez pozostałych uczestników, uwidaczniając potencjalnie dostępne, acz często niewidoczne, aspekty doświadczanej rzeczywistości. W jaki sposób każdy z drugorzędnych śniących odczyta mapę snu? Co zauważy po drodze, czego doświadczy i jakie zrozumienie wniesie do kolektywnej świadomości?

***

Kiedy zewnętrzne drogowskazy tracą na aktualności, radykalny zwrot do wewnątrz jest jedynym możliwym kierunkiem. Wspólnie odkryte tam odpowiedzi zostają bezdyskusyjnie wprowadzone w życie. Z dialogu przestrzeni śnienia i obudzonej rzeczywistości rozwija się poczucie przynależności, wspólnoty
i współodpowiedzialności za tworzony świat.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Na maila warsztaty@nowyteatr.org napisz kilka zdań, dlaczego chciał(a)byś wziąć udział w warsztatach.
W zwrotnej odpowiedzi dostaniesz potwierdzenie udziału oraz informacje o korzystaniu z platformy zoom.

UWAGA, ZAPISY ZAMKNIĘTE – odpowiedzi na przesłane maile wysyłane będą po 20.04.

Warsztaty obejmują 6 spotkań (30.04, 7.05, 14.05, 21.05, 28.05, 4.06 ; zawsze w godzinach 20:00-22:00).
Liczba miejsc ograniczona

Wysłanie maila zgłoszeniowego na adres warsztaty@nowyteatr.org oznacza zgodę uczestnika/uczestniczki na przetwarzanie przez Nowy Teatr jego/jej danych osobowych (w postaci imienia, nazwiska i adresu e-mail) na potrzeby przeprowadzenia warsztatów oraz zapoznanie się uczestnika/uczestniczki z informacją dotyczącą przetwarzania jego/jej danych osobowych dostępnych pod linkiem: http://www.nowyteatr.org/public/upload/pdf/RODO_informacja-podstawowa.pdf

Szczegóły

Data:
07 maja
Czas:
20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/222046355730364/

Miejsce

ONLINE