PIĄTEK - 7 MajaSOBOTA - 8 MajaNIEDZIELA - 9 Maja
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

MIRowa Kupała 2021 | Poraj

20 czerwca - godz. 10:00 do 20:00

Witajcie moi mili!
🌺🌺🌺🌺🌺🌺
Najwyższy czas Zaprosić Was Wszystkich do Boskiego Żaru i Blasku, które zaklniemy w Świętym Ogniu na chwałę Słońca i życia podczas Sobótkowej Nocy. Zatem wzywam Was, byście gromadnie pokłonili się Swarogowi w dniu jego największej chwały, byście najkrótszej nocy stanęli ze wszelkim stworzeniem na zaślubinach Wody w strumieniach i stawach szemrzącej z Ogniem tańczącym w przydomowych ogniskach i chlebowych piecach.
Przyzywam Was – moi kochani – byśmy razem celebrowali triumf życia, miłości oraz Światła.
Niech panny wieńce plotą, niech panowie siłą i sprytem się wykażą na uciechę Bogom i ku radości dusz naszych. Ciałem i Duszą niech każde z Was przygotuje się do tego duchowego uniesienia. Do tej najkrótszej – być może nieprzespanej – nocy, do najdłuższego – pełnego magii i wspólnej pracy dnia.
Szykujmy się na biesiadę tak doniosłą, tak wesołą i huczną, żeby sami Bogowie oraz Przodki nasze usłyszały nasze śpiewy, śmiechy i radość.
Przygotowania do Święta Kupały niniejszym uznaję za oficjalnie rozpoczęte.
🌺🌺🌺🌺🌺🌺
Tak jak w zeszłym roku jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do odwołania lub zmiany formy obchodów święta w sytuacji, gdyby przyjęta forma nie mieściła się w granicach obostrzeń związanych z pandemią.
Poniżej garść szczegółowych informacji, które będę uzupełniał w miarę zbliżania się terminu Kupalnej Nocy.
🌺🌺🌺🌺🌺🌺
Garść informacji:
🔶Gdzie?
Masłońskie, gmina poraj, brzeg rozlewiska Warty przy zalewie Poraj.
🔷Kiedy?
18-20 czerwca 2021
🔶Co z pandemią?
Nie mamy pojęcia. Ufamy, że będzie nam dane spotkać się i świętować bez zmartwień związanych z SaRS-Cov-19
🔷Sposób rejestracji
Podobnie jak w latach ubiegłych rejestrujemy się poprzez dedykowany formularz. Dopiero jego prawidłowe wypełnienie będzie uznane za dokonanie REZERWACJI miejsca. Od czasu rejestracji macie 2 tygodnie na wniesienie opłaty, która zakończy proces rejestracji. W wyjątkowych wypadkach dopuszczamy po wcześniejszym kontakcie wniesienie opłaty po tym czasie lub na miejscu z zastrzeżeniem, że będzie drożej.
🔶Opłaty
Dla członków gromady MIR 25 pln
Dla osób z zewnątrz 35 pln
Dzieci i młodzież w przedziale 12-16 10 pln zniżki
Dzieci i młodzież do lat 12. bezpłatnie
Wpłata na miejscu +10pln
🔷Po co opłaty?
Z dwóch powodów. Po pierwsze kwota nie jest wysoka, ale jest “zaporową granicą” dla ludzi, którzy szukają okazji do napicia się w krzakach – słowem ma odstraszyć osoby, które do duchowości rodzimowierczej podchodzą tak trochę mniej poważnie. Po drugie zebrana kwota pozwoli nam pokryć koszta organizacji święta, a niewykorzystana kwota pozostanie do dyspozycji gromady. Wspólnie podejmiemy decyzję na co te środki przeznaczyć.
🔶Niepełnoletni
Osoby w przedziale wiekowym 16-18 mogą uczestniczyć w wydarzeniu bez opiekunów pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody prawnego opiekuna
Dzieci i młodzież poniżej UKOŃCZONEGO 16 roku życia mogą uczestniczyć w Święcie pod opieką prawnego opiekuna lub upoważnionej pisemnie przez opiekuna osoby dorosłej.
🔷Alkohol
Wszystko jest dla ludzi, ale nie dla tych głupich. Osoby pijane nie zostaną dopuszczone do Świętego kręgu, osoby agresywne będą wypraszane. Szczegółowe zasady opiszemy w osobnym poście. Podczas biesiady również bawmy się z głową i bez agresji.
🔶Jedzenie oraz biesiada
Jak zawsze – w obozie żywimy się własnym sumptem, do biesiady każdy wnosi coś od siebie w myśl zasady “razem biesiadujemy – wspólnie się żywimy”.
🔷Pomoc w przygotowaniach
Wszelka pomoc mile widziana, a w niektórych wypadkach wymagana. Oczekujcie kolejnych postów w tej sprawie.
🔶Psiaczki i inne kuny domowe
Jasne, ale w kagańcu i na smyczy. Zwierzaczka zgłosić można podczas rejestracji w formularzu.
🔷Konkursy
Jak wiecie zorganizujemy kilka konkursów, w tym ogłoszony już jakiś czas temu konkurs nalewek. Jeśli macie chęć pomóc lub samodzielnie coś zorganizować – dajcie znać. Jesteśmy otwarci na Wasze zaangażowanie oraz inicjatywy.
🌺🌺🌺🌺🌺🌺
obraz: Franciszek Kostrzewski, Sobótka, 1869 

Szczegóły

Data:
20 czerwca
Czas:
10:00 do 20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/170030351684944/

Miejsce

Masłońskie Natalin
42-360 Masłonskie, Częstochowa, Poland + Google Map