PIĄTEK - 22 WrześniaSOBOTA - 23 WrześniaNIEDZIELA - 24 WrześniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Moralność pani Dulskiej” – Tragikomedia

01 października - godz. 19:00

Zapraszamy na przedstawienie „Moralność pani Dulskiej” Kołomyjskiego Akademickiego Obwodowego Teatru Dramatycznego im. Iwana Ozarkewycza. „Moralność pani Dulskiej” to fantastyczna tragikomedia z rewelacyjnie napisanymi rolami, to utwór z niezwykłym, błyskotliwym poczuciem humoru, to także swoiste zwierciadło, w którym możemy przeglądać się ze swoimi słabościami i przywarami, niezwykle trafnie piętnowanymi przez autorkę.

Bilety od 60zł | „Moralność pani Dulskiej” – Tragikomedia

Jest to niewątpliwie jedna z najlepszych polskich komedii, dziś można powiedzieć, klasycznych. I nie jest to frazes. Czy dziś wśród nas nie ma Dulskich? Śmiało „tragifarsę kołtuńską” z początku ubiegłego wieku można nazwać sztuką współczesną. Czyż we współczesnym świecie nie znajdziemy wyznawców teorii Dulskiej: „Na to mamy cztery ściany i sufit, aby brudy swoje prać w domu i aby nikt o nich nie wiedział”?

Zapolska demaskowała obłudę moralną, chciwość, rozkład życia rodzinnego. Dziś możemy mówić o patologiach społecznych, o psychicznej przemocy w rodzinie i hipokryzji. Mijają lata a zakłamana moralność niezmienna pozostaje, pełna pogardy dla słabszych i biedniejszych. CZĘŚĆ ZEBRANYCH ŚRODKÓW ZOSTANIE PRZEKAZANA NA WSPARCIE SIŁ ZBROJNYCH UKRAINY. Reżyser – Mirosław Siedler Scenograf – Piotr Masłowski Choreograf – Mirosława Vorotniak Dyrektor artystyczny – Artysta Ludowy Ukrainy – Dmytro Czyborak Spektakl w języku polskim.

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury „Klub Politechnik”
Armii Krajowej 23/25, 42-200 Częstochowa + Google Map