PIĄTEK - 31 MajaSOBOTA - 1 CzerwcaNIEDZIELA - 2 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAINDUSTRIADA 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

MOTODZICZ 2024

14 czerwca - godz. 16:00 do 16 czerwca - godz. 16:30

- -

Zapraszamy na MOTODZICZ – Ogólnopolskie Spotkanie Pilotów Napędowych.
Tym razem zjednoczyliśmy siły z Norbertem Pająkiem i Adamem Pupkiem i Motodzicz będzie jednym z wydarzeń cyklu Parabike 2024, czyli latania połączonego z rowerami. Chcemy stworzyć taki trójkąt dobrego latania napędowego rozpostarty między Choiną, Łomżą i Częstochową, bez napinki, wyników, osiągów i rekordów.
Wplatamy w to jeszcze rowery, bo zadbać również o osoby towarzyszące, które tak dzielnie wspierają nas w realizacji pasji, no i sami żebyśmy mogli się troszkę poruszać. Oczywiście nieobowiązkowo, kto chce.

Dzięki gościnności władz, a przede wszystkim Krzyśka Kamińskiego tym razem naszą bazą wypadową będzie niewielkie lotnisko w Niegowoniczkach, 12 km powietrzem od najpiękniejszego na Jurze – Zamku Ogrodzienieckiego.

Geneza MOTODZICZY sięga do początków lat 2000, kiedy urządzałem Zwariowane Dzieciaki PPG, czyli lot bez planu, na krechę, z wiatrem, dopóki starczy wahy, z jadącym pod spodem autem z namiotami.
Potem przez 10 lat były Pararudniki ze wspaniałymi, napędowymi eskapadami. Pamiętacie „Rzucamy Orła Cień” i 160 paralotni postawionych w jednej chwili? To było właśnie tam 🙂
No to teraz mamy MOTODZICZ.
Plan jest prosty: zjeżdżamy się w umówione miejsce od piątku 14 czerwca. Wieczorem latanko indywidualne i ognisko.
W sobotę rano( 6.00-7.00, zależy od pogody) lecimy całą bandą na wyprawę ok 80 km.
Po powrocie, ok 12.00 ruszamy na wycieczkę rowerową. Raczej polne i leśne drogi, niż asfalty i tartany. Jura jest nieco pofałdowana, więc dla płaskoziemców może to być wyzwanie, ale dla tych widoków na pewno warto się spocić 🙂
O 18.00 lecimy na następną ekspedycję powietrzną.
Wieczorem ognisko i opowieści. Może jakieś przeciąganie liny, jakieś tańce, śpiewy. Na pewno żurek i kiełbasa z ogniska.
W niedzielę rano ruszamy na kolejną ekspedycję w przestworzach, a po lataniu kajaki, albo rowery.
Chcę Wam pokazać piękno naszej Jury, zamki w Bobolicach, Mirowie, Smoleniu, Podzamczu, Olsztynie, Pustynię Błędowską i Siedlecką, skały w Rzędkowicach, Podlesicach i Ogrodzieńcu i rzeki Białą Przemszę, Centurię i Pilicę
Koszt uczestnictwa w Motodzicz-Parabike 60 zł obejmuje { miejsce do spania na trawie ( namiot, samochód, kamper), toalety, prąd do ładowania radia, zalewajka, ciasto drożdżowe }osoba towarzysząca 30zł, dzieci do lat 16- 0zł. ) ew. koszulka pamiątkowa ok 75 zł.
Koszty wypożyczenia kajaków to ok 100-120 zł za 2 osoby.
Rower każdy sobie przywozi swój.
Organizuję grupę informacyjną na WhatssApp i tą drogą będę przyjmował zgłoszenia. W zgłoszeniu proszę podawać na czym się lata i rozmiar koszulki.
Ilość miejsc jest nieograniczona.

- -

Szczegóły

Początek:
14 czerwca - godz. 16:00
Koniec:
16 czerwca - godz. 16:30
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/7579032665486822

Miejsce wydarzenia

Andersa 7k
Andersa 7k
Częstochowa, 42-200 Poland
+ Google Map