PIĄTEK - 1 PaździernikaSOBOTA - 2 PaździernikaNIEDZIELA - 3 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

MTB Beskidy Wisła!

29 sierpnia - godz. 07:30

Co roku zaliczaliśmy wspólny wypad z rowerami w góry i tak kończyliśmy sezon wyjazdów…. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i w tym roku zrobić wyjazdowe pożegnanie sezonu w pobliskich Beskidach, ale do jesieni jest jeszcze jednak trochę czasu, a Beskidy są na tyle blisko, że stwierdziliśmy, że warto wyskoczyć już teraz i ewentualnie powtórzyć.
W przeprowadzonej sondzie 29.08.2021 r. (niedziela) okazał się drugim co do preferencji terminem, a jako, że 04.09.2021 r. (wasz pierwszy wybór) jest już zajęty na szosowy wypad Częstochowa-Kraków-Częstochowa, a 11.09.2021 r. poprzedza start w BAM Wisła, na który wybiera się część naszej ekipy, zdecydowaliśmy, że w góry pojedziemy właśnie 29.08.2021 r.
Jeżeli chcecie jechać z Nami możemy spotkać się na miejscu w Wiśle lub możecie zabrać się razem z nami z Częstochowy. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na priv lub na grupie. Na ten wyjazd jeden z Nas jedzie busem, zatem miejsc na rowery znajdzie się całkiem sporo. Kilka osób dysponuje też bagażnikami rowerowymi, więc wszystko jest tylko kwestią dogadania! 🙂
Słów kilka o trasie. Trasa poprowadzona jest jako pętla z wjazdu do Wisły (co by uniknąć ruchu wahadłowego). Całość jest do przejechania na kołach, zatem sytuacji aby ktoś musiał rower prowadzić nie powinno być za wiele, o ile będą w ogóle. Na okoliczność wyjazdu przewidziane są dwa warianty:
Wariant 1: https://www.plotaroute.com/route/1654418?units=km krótszy
Wariant 2: https://www.plotaroute.com/route/1654449?units=km dłuższy
Nie będą to zawody, ani trening, a wycieczka – zatem przewidujemy postoje na fotki i odpoczynek w mijanych schroniskach, a tych będzie kilka. Najlepiej pobrać oba ślady.
Sama wycieczka jest bezpłatna, ale należy liczyć się ze składką na paliwo. Warto zabrać ze sobą trochę grosza na picie i jedzenie oraz ewentualnie na parking. Bezwzględnie zabieramy kaski i oświetlenie oraz zapasową dętkę i podstawowe narzędzia naprawcze. Nie planujemy wracać po zmroku, ale zawsze może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, zatem lepiej mieć i nie skorzystać, niż nie mieć, a potrzebować. 

Szczegóły

Data:
29 sierpnia
Czas:
07:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2904062493196746/

Organizator

Rowerowa Częstochowa
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/Rowerowa-Czstochowa-1559437560965521/

Miejsce

Miasto Częstochowa
Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map