PIĄTEK - 22 StyczniaSOBOTA - 23 StyczniaNIEDZIELA - 24 StyczniaFinał 29. WOŚP - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Na okrągło Orkiestra w Częstochowie!

11 grudnia, 2020 - godz. 19:00 do 20:30

Na okrągło Orkiestra!
11.12.2020
Częstochowa, Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana
Emisja on-line na kanale YouTube Filharmonii: https://www.youtube.com/channel/UCvuSqPAWfqKPugrMMm12BLg
Artyści:
Emanuel Salvador – skrzypce
Emilia Goch Salvador – altówka
Filipe Quaresma – wiolonczela
Ronaldo Rolim – fortepian
Program:
Joly Braga Santos Kwartet fortepianowy
Henrique Oswald Kwartet fortepianowy op. 26
Zygmunt Noskowski Kwartet fortepianowy d-moll op. 8
Baltic Neopolis Orchestra podczas drugiej edycji projektu „Na okrągło Orkiestra!” zaprezentuje wizytówkę wirtuozowskiej muzyki kameralnej Europy i świata. W trasie koncertowej obejmującej pięć
miejscowości w Polsce, udział wezmą najlepsi polscy i międzynarodowi instrumentaliści, w tym koncertmistrzowie oraz liderzy prestiżowych orkiestr w Europie. Szczecin, Słupsk, Wałbrzych, Kielce i Rzeszów – to miasta, w których w 2020 roku wraz z Emanuelem Salvadorem – koncertmistrzem Baltic Neopolis Orchestra wystąpią: Vasko Vassilev (skrzypce) – koncertmistrz w londyńskim Royal Opera House; Tomasz Tomaszewski (skrzypce) – koncertmistrz Deutsche Oper w Berlinie; Andriy Viytovych (altówka) – jeden z najlepszych i najwszechstronniejszych brytyjskich altowiolistów, lider grupy altówek Royal Opera House Covent Garden w Londynie. Ponad to w projekcie udział wezmą artyści związani z twórczością Szymona Brzóski, którzy zaprezentują autorski program kompozytora, inspirowany tańcem współczesnym oraz portugalski Guimaraes String Quartet z gościnnym udziałem wybitnego brazylijskiego pianisty Ronaldo Rolima. Charyzmatyczni artyści, brawurowy program, wielkie muzyczne emocje – Na okrągło!
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Szczegóły

Data:
11 grudnia, 2020
Czas:
19:00 do 20:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/1192408351158559

Miejsce

ONLINE