PIĄTEK - 29 MAJASOBOTA - 30 MAJANIEDZIELA - 31 MAJA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Namiętna kobieta, pokaz online reż. Maciej Englert

16 maja - godz. 17:00 do 18:30

Spektakl będzie dostępny tylko w dniu pokazu
16 maja od godz. 17.00
na stronie teatru
www.wspolczesny.pl/teatr-online
tylko w czasie trwania spektaklu
Pokaz dostępny tylko na terytorium Polski.
—————————————-
Pokaz jest bezpłatny ale jeśli ktoś chciałby wesprzeć teatr można przekazać darowiznę na cele statutowe Teatru, przez portal ewejściówki
https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-wspolczesny,172/namietna-kobieta-wspieramkulture,13282?eventId=182367
—————————————–
Twórcy
Autor: Kay Mellor
Tłumaczenie : Elżbieta Woźniak
Reżyser: Maciej Englert
Zdjęcia: Michał Englert
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Anna Englert

Obsada
Marta Lipińska (Betty), Piotr Adamczyk (Mark), Andrzej Zieliński (Craze), Krzysztof Kowalewski (Donald), Kinga Tabor (Jo), Zbigniew Suszyński (Głos Strażaka)
—————————————–
“Historyjka, którą opowiada Kate Mellor przedstawia się mniej więcej tak: główna bohaterka, kobieta w wieku dojrzałym, w dniu, w którym jej jedyny i ukochany syn ma wstąpić w związek małżeński, chowa się przed domownikami na zagraconym strychu, gdzie w samotności próbuje zrekapitulować swoje życie; samotność trwa krótko, bo kobiety szuka zarówno gotujący się do ślubu syn, jak i safandułowaty mąż; do akcji włącza się jeszcze ten trzeci, ni to wytwór wyobraźni, ni to duch, w każdym razie widoczny jedynie dla głównej bohaterki jej od dawna nie żyjący exkochanek.
Dialogi kobiety z synem i mężem, przetykane ingerencjami ducha exkochanka, stopniowo odsłaniają wizerunek kobiety, która starzejąc się, uświadamia sobie, że żyjąc tak, jak żyła nie potrafiła zaspokoić swoich najgłębszych pragnień; teraz porywa się na awanturniczą eskapadę, żeby uwolnić swoje prawdziwe ja; niejako przy okazji konfrontacji z samymi sobą dokonują również mąż i syn. (…)

Marta Lipińska w roli głównej. Przedwojenni recenzenci napisaliby: pyszna. I ja powiem: pyszna, i jeszcze dodam, iż trudno oprzeć się wrażeniu, że autorka napisała swoją sztukę specjalnie dla Marty Lipińskiej. Słodycz, idiotyzm, liryzm, kokieteria, stracone złudzenia, niezaspokojone potrzeby, romantyczne tęsknoty, powściągana namiętność, sentymentalizm i wreszcie bunt – to wszystko Lipińska gra w proporcjach, nie waham się powiedzieć doskonałych, tworząc rolę rewelacyjną. A i panom niczego nie brakuje: Krzysztof Kowalewski (Mąż) i Andrzej Zieliński (Kochanek) grają dokładnie to, czego po nich oczekujemy, więc może w tym sensie nie zaskakują; są, by tak rzec, znakomici w swojej dobrze znanej normie. Zaskakuje Piotr Adamczyk w roli Syna. Nie posądzałem tego aktora o taką vis comica. Prosimy częściej.
Odlecieć Balonem, Janusz Majcherek, Teatr nr 1/2, 01.02.2003”

Szczegóły

Data:
16 maja
Czas:
17:00 do 18:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/633763930686433/

Miejsce

ONLINE