PIĄTEK - 20 MajaSOBOTA - 21 MajaNIEDZIELA - 22 MajaJuwenalia 2022 - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Naturalnie” wernisaż wystawy Kasi Kukuły i Doroty Reterskiej.

22 kwietnia - godz. 19:00

W naturalny sposób pojawiła się w mojej głowie wizja tej wystawy. Mam przyjemność uczęszczać na zajęcia prowadzone prze Dorotę Reterską w Pracowni Sztuk Plastycznych. W pracowni pierwszy raz zobaczyłam prace Doroty, zachwyciłam się i pomyślałam, że świetnie byłoby razem zrobić wystawę. Do Pestki uczęszczam regularnie, jest to moje ulubione miejsce na mapie Częstochowy. Złożyłam to w całość i oto powstała przy naszej wspólnej współpracy wystawa „Naturalnie”.

Kasia Kukuła

Dorota Reterska Częstochowianka.

W swojej twórczości często uciekam w świat abstrakcji w elementy wymyślone, korzystając ze swojej wyobraźni i wykorzystując przypadek w procesie twórczym równocześnie powracam do przedmiotów, przestrzeni czy postaci realnych z otaczającej mnie rzeczywistości.
Obecnie tworzę grafiki w technikach litografii, linorytu, suchorytu i serigrafii.

Od 2008 roku prowadzę Pracownie Sztuk Plastycznych – Pracownie graficzną w Częstochowie, gdzie odbywają się zajęcia i warsztaty plastyczne z grafiki warsztatowej /litografii, linorytu, suchorytu, sitodruku\, rysunku, malarstwa, ceramiki, witrażu . Tutaj zapraszam innych artystów i pasjonatów którzy chętnie dzielą się wiedzą i doświadczeniem.
Zajęcia i warsztaty stacjonarnie w pracowni na ul. Niepodległości 50 lok.112 oraz mobilnie w placówkach oświatowo-kulturalnych.
www.reterska.eu
Tel. 508 218 001
facebook: Pracownia Sztuk Plastycznych

Katarzyna Kukuła wychowała się w Koloni Cieśle – terenach zielonych włączonych do Sosnowca. Odkąd pamięta, jej domem był las, stamtąd czerpała inspiracje i spokój ducha. Już od młodości jej mama słyszała, że jest urodzoną malarką. Z splotu wypadków połączonych z jej decyzjami, trafiła na ASP w Krakowie. W 2012 po ukończyła z wyróżnieniem Akademię i wygrała Nagrodę Rektorów na Najlepszych Dyplom ASP 2012 w Gdańsku. Tak rozpoczęła się podróż Kasi Kukuły do wnętrza, do siebie. Raz w dołku, raz na górce, ale niezmiennie do przodu. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą, między innymi „Farba znaczy krew” w MSN w Warszawie, „Licht, Luft, Scheisse” w Muzeum Botanicznym w Berlinie oraz „Feminał” w Domu Norymberskim w Krakowie i Miejskiej Galerii Sztuki im. Guntera Grassa w Gdańsku. W 2017 zdobyła trzy wyróżnienia na 43 Biennale Bielska Jesień. Rok 2019 zakończyła Nagrodą dla Młodej Artystki Polskiej za odwagę i przełamywanie granic im. Mari Anto i Elsy von Freytag Loringhoven. W swojej pracowni w Częstochowie spotyka swoje dwa oblicza, jedno to Kasi, słodka i urocza, maluję „piękne” obrazy o miłości i jedności oraz drugie oblicze to Katarzyna, ona jest silna i odważna, łamie granice. Katarzyna maluję „brzydkie” obrazy o szaleństwie, śmierci i mrocznej naturze człowieka. Obie tworzą kolektyw „Shut up” z Sandrą Bąk.

Szczegóły

Data:
22 kwietnia
Godzina:
19:00
https://www.facebook.com/events/428741422353458/

Miejsce wydarzenia

Klubokawiarnia Pestka
Al. NMP 37 lok. 17
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
515 957 427
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia