PIĄTEK - 31 MajaSOBOTA - 1 CzerwcaNIEDZIELA - 2 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAINDUSTRIADA 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NOC MUZEÓW | Częstochowa

18 maja - godz. 19:00 do 22:00

- -

18. 05. 24 – NOC MUZEÓW – wernisaż ogólnopolskiej wystawy poplenerowej Częstochowa & Jura, Rezerwat Archeologiczny Kultury Łużyckiej, ul. Majora Waleriana Łukasińskiego 20, godz. 19.00

Osobliwości Rezerwatu – wykład Gerty Bielińskiej, godz. 20.00

Zapraszamy na trzecią edycję wystawy poplenerowej „Częstochowa & Jura. Tym razem zaproszeni przez Grupę artystyczną ATINA artyści skupili się na takich działaniach, jak: malarstwo, rysunek, akwarela, repujado, urban sketching w Częstochowie, Złotym Potoku, Olsztynie i w Żarkach. Artystyczny zapis penetracji tych miejsc zobaczymy na wystawie w częstochowskim Rezerwacie Archeologicznym Kultury Łużyckiej. Będą to artystyczne kadry uchwycone w Częstochowie; wokół stawu „Irydion” z widokiem na Pałac Raczyńskich, park i dworek Krasińskich; w najstarszej pstrągarni w Europie w Złotym Potoku; w ruinach warownego zamku w Olsztynie, zespole zabytkowych stodół w Żarkach, na żareckim cmentarzu żydowskim oraz w Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach.

Uczestnicy wystawy: Magdalena Anzorge-Kurkowska, Małgorzata Biel, Adam Bocheński, Dawid Bocheński, Paulina Bocheńska, Anita Grobelak, Janusz Koniecki, Alicja Kowalska, Iwona Kręciwilk, Jolanta Kuśmierska, Altea Leszczyńska, Krzysztof Mazoń, Andrzej Orlik, Agnieszka Osadnik, Halina Osadnik, Ewa Powroźnik.

KOMISARZ PLENERU I WYSTAWY: Anita Grobelak

ORGANIZATORZY WYSTAWY:
Muzeum Częstochowskie
Grupa artystyczna ATINA

- -

Szczegóły

Data:
18 maja
Godzina:
19:00 do 22:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1622096021961655

Miejsce wydarzenia

Rezerwat archeologiczny kultury łużyckiej w Częstochowie
Majora Waleriana Łukasińskiego 20, 42-207 Częstochowa + Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia