Noworoczna Gala – Koncert Wiedeński. Największe, światowe przeboje króla walca Johanna Straussa i nie tylko… Wspaniali Soliści, Orkiestra Symfoniczna pod batutą Maestro, wielobarwne pary baletowe oraz gość specjalny.
Bilety od 160zł | NOWOROCZNA GALA – Koncert Wiedeński – Światowe przeboje Króla walca Johanna Straussa i nie tylko…
Soliści* : Jolanta Kremer Anna Lasota / Ksenia Tomkiewicz Zofia Garganisz Oskar Jasiński Dionizy Wincenty Płaczkowski oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu Dyrygent Mirosław Kril Pary baletowe
Gość specjalny: Bogdan Kierejsza – wirtuoz skrzypiec Mamy zaszczyt zaprosić Państwa w niezwykłą podróż po świecie muzyki – od romantycznego Wiednia, gdzie zatrzymamy się w świecie operetki i wysłuchamy najpiękniejszych utworów króla walca Johanna Straussa, po największe przeboje musicali pełnych broadwayowskiego kolorytu. Jest to kolejna edycja znanych i cenionych koncertów noworocznych organizowanych w całej Polsce od lat przez Agencję Artystyczną MUZA.
W programie wyjątkowe kompozycje w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Tarnopolu, która od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Kril – dyrygent i twórca aranżacji.
W koncercie wezmą udział wspaniali Soliści, a sam ich wybór nie jest przypadkowy ze względu na wyjątkowy dorobek artystyczny. Noworoczna Gala – zostanie uroczyście poprowadzona przez Jolantę Kremer (sopran) oraz Oskara Jasińskiego (tenor), którzy również dadzą popis swoich umiejętności wokalnych w utworach solowych jak i wspaniałych duetach.
Ponadto na scenie wystąpią : Anna Lasota (sopran) lub Ksenia Tomkiewicz (sopran) , oraz Zofia Garganisz (sopran) i Dionizy Wincenty Płaczkowski (tenor). Gwiazdą wieczoru będzie wielkiej sławy wirtuoz skrzypiec i kompozytor Bogdan Kierejsza. Ma na swoim koncie stworzenie muzyki do rozmaitych filmów, spektakli i programów telewizyjnych, a utwory w jego aranżacjach lub powstałe w wyniku współpracy artystycznej wykonywali i wykonują znani artyści polskiej sceny muzycznej. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności artyści baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów.
Noworoczna Gala – Koncert Wiedeński został stworzony z potrzeby połączenia najwyższej klasy profesjonalizmu i serca natchnionego muzyką. Noworoczna Gala dzięki swojej wyjątkowości pozwoli zbliżyć się do tradycyjnego koncertu galowego w Wiedniu, pełnego szelestu błyszczących sukien, wśród widoku rozlewanego szampana i odgłosu stukających obcasów. Zapraszamy w tą wspólną, ponad dwugodzinną, podróż muzyczną! Jolanta Kremer – Sopran, doskonale łączy umiejętności wokalne z prowadzeniem koncertów.
Absolwentka Wydziału Wokalno- Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie uczyła się śpiewu w klasie prof. S. Marciniak- Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P. Abrahama „Wiktoria i jej huzar” w Operetce Śląskiej w Gliwicach. W swoim dorobku posiada bogaty repertuar a z rolą Sylwii Varescu z „Księżniczki Czardasza” i Rosalindy z „Zemsty Nietoperza” odwiedziła większość filharmonii w całej Polsce. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora Gliwickieego Teatru Muzycznego oraz nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury. Anna Lasota – Sopran, dyplomowana w klasie śpiewu solowego. Finalistka niezliczonej ilości konkursów. Od 2008r. związana z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Laureatka prestiżowych nagród. Otrzymała certyfikat „Najwyższa Jakość” za „Najwyższej jakości piękny śpiew, talent i profesjonalizm oraz wspaniały kontakt z publicznością.
W marcu 2018r. zaproszona do Wielkiego Koncertu Galowego z okazji 100-lecia Zaiksu w Teatrze Wielkim Opery Narodowej wraz z Orkiestrą i Chórem Opery Narodowej. W 2019r. Laureatka Medalu Młodej Sztuki przyznawanego w Wielkopolsce od roku 1974r. W grudniu 2019r. wydała pierwszą solową płytę zatytułowaną „Essence”, zawierającą najpiękniejsze motywy z musicalu, filmu i piosenki. Ksenia Tomkiewicz – śpiew klasyczny / musicalowy. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie.
Artystka współpracowała m.in. z Operą Krakowską, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Muzycznym w Poznaniu oraz zespołem wokalnym Cracow Singers przy projekcie Cracow Singers & Stanisław Soyka „Shakespeare a cappella”. Występuje w Polsce i za granicą z solowymi projektami takimi jak: „Złote Przeboje Anny German” czy koncert operetkowo-musicalowy „Wyśpiewam Ci Miłość”.
Na swoim koncie posiada również rolę epizodyczną w poważnej produkcji filmowej. W 2019 roku zagrała żonę Waltera Durantiego Katye w filmie Agnieszki Holland „Obywatel Jones”, który otrzymał prestiżową nagrodę filmową „Złote lwy” w Gdyni. Zofia Garganisz – Sopran, magister sztuk z zakresu śpiewu klasycznego oraz muzykolog. Swoją drogę artystyczną rozpoczęła od fascynacji teatrem, a w szczególności spuścizną pozostawioną przez Jerzego Grotowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach.
Zofia aktywnie udziela się jako artystka współpracując z teatrami muzycznymi oraz koncertując. Kreowała m.in. postać Eurydyki w operetce „Orfeusz w piekle” J.Offenbacha, czy Stazi w operetce „Księżniczka Czardasza” I. Kalmana. Występowała również na wielu muzycznych festiwalach. W 2014 roku Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia”z Katowic przyznała jej tytuł Ulubieńca publiczności.
Zofia Garganisz jest laureatką konkursów wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Uzyskała m.in. III nagrodę na XIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „IUVENTUS CANTI” (Vrable, Słowacja), nagrodę specjalną na IX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” (Warszawa), zaproszenie na kurs mistrzowski z Gabrielą Benackovą w ramach nagrody na XII International Vocal Competition of Gabriela Benackova, czy nagrodę specjalną na VI Międzynarodowym Konkursie Operetkowym im. Iwony Borowickiej w Krakowie.
Oskar Jasiński – Tenor doskonale łączy kunszt wokalny z umiejętnościami prowadzenia koncertów w roli Konferansjera. Absolwent AM im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Laureat licznych konkursów ogólnopolskich. Występował w wielu przedsięwzięciach scenicznych, kreując główne role męskie m. in. księcia Edwina w operetce „Księżniczka Czardasza”, Hrabiego Daniłły oraz Kamila de Rossillon w „Wesołej wdówce”.
Współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia oraz Filharmoniami koncertując na terenie całego kraju. Dionizy Wincenty Płaczkowski – Tenor występujący w Polsce i za granicą, laureat nagród takich m.in. jak 1 nagroda w Bitwie tenorów na Róże w TVP Kultura oraz nagroda „dla najpiękniej śpiewającego tenora” w X Turnieju Tenorów Opery na Zamku w Szczecinie.
Nagrał arię Cavaradossiego do serialu HBO Ślepnąc od Świateł Krzysztofa Skoniecznego wg Jakuba Żulczyka gdzie również zagrał rolę Remika. Występował dla 150 tysięcznej publiki pod katowickim Spodkiem i 4,5 mln widzów przed telewizorami w duecie z Sylwią Grzeszczak na powitanie nowego roku w gali sylwestrowej telewizji Polsat. Występował u boku takich gwiazd opery jak m.in. Aleksandra Kurzak, Roberto Alagna czy Andrzej Dobber.
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Tarnopolu – Od ponad 20 lat koncertuje wśród największych sław muzyki całego świata, prezentując swój bogaty repertuar. Artystów poprowadzi wybitny kompozytor, Maestro Mirosław Kril – Wybitny dyrygent i twórca aranżacji. Na scenie w niezwykle barwnych i różnorodnych kreacjach zaprezentują swoje umiejętności niezwykle czarujący Artyści Baletu Filharmonii Tarnopolskiej, którzy będą stanowić atrakcyjne dopełnienie dla jakże okazałej Orkiestry i jej Solistów. Bogdan Kierejsza – Sławny skrzypek i kompozytor, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie, w klasie prof. Konstantego Andrzeja Kulki.
Jest miłośnikiem skrzypiec i propagatorem muzyki skrzypcowej na całym świecie. Koncertował m.in. w „Al Hashemi II” w Kuwejcie, w słynnej „Opera House” w Katarze, w „Abu Dhabi Theatre” i „Emirates Palace” w Abu Dhabi, w Mediolanie podczas wystawy EXPO 2015, czy na Uniwersytecie Stanforda w USA. W 2014r. otrzymał nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za całokształt działalności twórczej i artystycznej. W latach 1999-2022r. wziął udział w setkach koncertów na terenie całego kraju np. w koncertach z cyklu „Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury”, w widowiskach muzycznych „Muzyczna Aleja Gwiazd”, w koncertach telewizyjnych z cyklu „Bitwa Tenorów na Róże” czy też w koncertach Noworocznych w Filharmonii Narodowej w Warszawie. * Z uwagi na kilkutygodniową trasę koncertową Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany jednego z Solistów wykonujących koncert.