PIĄTEK - 24 MarcaSOBOTA - 25 MarcaNIEDZIELA - 26 MarcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Oddechem lasu” – bosy spacer zielarski + sesja oddechu transmodalnego

20 maja - godz. 10:00 do 14:00

„Oddechem Lasu” – Kiedy wiedza lasu spotyka się z mocą oddechu powstaje taki projekt jak Ten. Połączenie edukacyjnego spaceru zielarskiego -bosą stopą- z sesją oddechową w duchu lasoterapeutycznym. W połączeniu ze sobą, ciszą i naturą. Zapraszamy Cię serdecznie na spotkanie z oddechem i roślinami w terenie 🙂

Podczas spotkania:
🌱Nauczymy się rozpoznawać wybrane gatunki, omówione zostaną także ich właściwości oraz możliwości wykorzystania surowców w kuchni i lecznictwie.
🌱Dzięki nabytej wiedzy w praktyce i samodzielnie określisz i zbierzesz jadalne rośliny
🌱Uczestnicy przekonają się osobiście o znaczeniu sezonowości: skupiając się na zbiorach majowych na przestrzeni roku.
🌱Na własnej skórze doświadczysz sposobów uziemienia i oddechu lasu – w lesie
🌱Spotkamy się w duchu tzw kąpieli leśnych, dzięki którym zrobisz coś dla siebie i osadzisz się przy sobie.

Harmonogram:
10:00-12:00 Spacer edukacyjny z zakresu roślin, grzybów i porostów jadalnych i leczniczych
12:00-14:00 Leśna sesja oddechowa

Uwaga:
– zajęcia odbywamy na boso
– na spacerach obowiązuje ubiór na tzw „cebulkę”
– proszę mieć ze sobą matę do ćwiczeń
– dobrze wziąć ze sobą koc
– warto wziąć ze sobą kartkę i długopis
– zbiór roślin we własnym zakresie
– proszę mieć ze sobą butelkę wody i lekki prowiant
– proszę mieć ze sobą okrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne
– zawsze mam przy sobie apteczkę
– DOJAZD WE WŁASNYM ZAKRESIE (dokładne miejsce wydarzenia ogłosimy z końcem lutego 2023)

—————————————–
Inwestycja spotkania to 200 zł płatne w dniu wydarzenia (obowiązuje bezzwrotna zaliczka w wysokości 50 zł płatna na konto Pracowni Fitoterapii, która jest jednocześnie gwarancją miejsca podczas spotkania*.

ZAPISY OBOWIĄZKOWE U AGATY:
– SMS 536 201 063
– E-MAIL pracowniafitoterapii@vp.pl
ILOŚĆ MIEJSC JEST OGRANICZONA
——————————————

PYTANIA MERYTORYCZNE NT ZIELARSTWA PROSIMY KIEROWAĆ DO AGATY: pracowniafitoterapii@vp.pl

PYTANIA MERYTORYCZNE NT SESJI ODDECHOWYCH PROSIMY KIEROWAĆ DO ANI: przysobie.praktykaoddechu@gmail.com

———————————————————————-
Anna Klim o sobie:
„Nazywam się Anna Klim – uczestniczę w Breathworker 2020-2023. Trening Praktyków Oddechu Transmodalnego w Instytucie Oddechu Michała Godlewskiego. Oddech transmodalny to głęboka praca wewnętrzna, ale też sięgająca do uzdrawiającej przestrzeni nas wszystkich. To integralny system pracy z oddechem stworzony przez Michała Godlewskiego przy Instytucie Oddechu. Działa psychoanalitycznie, ale bez opowieści umysłu. Kształtuje ego. Zmienia przekonania i perspektywę spostrzegania rzeczywistości. Rozszerza świadomość. Zawiera m.in. metodę Voice Dialog, konstelacje rodzinne, systemowe i archetypowe. I co najważniejsze, przybliża nas do Siebie.
Droga rozwoju osobistego pokazuje mi nieustanną możliwość zmiany, i bardzo ludzki wymiar pracy nad sobą. Doświadczam życia z pełną pokorą i z tym, że bywa zmienne. Świadome oddychanie pomaga mi skupić się na sobie i zostać przy sobie, bez względu na wir lub zastój, w którym się obecnie znajduję. Praktyką oddechu zainteresowałam się ponad 4 lata temu. W zasadzie oddech uratował mi życie. I choć to dziwnie brzmi, to gdyby nie splot trudnych zdarzeń, życiowy zakręt i wszelkie trudności z tym związane, być może nie byłabym dzisiaj praktykiem oddechu transmodalnego w Instytucie Oddechu Michała Godlewskiego.
Od ponad roku prowadzę indywidualne sesje oddechowe w Pracowni Psychoterapii i Rozwoju Osobistego Inspiracja przy ulicy Jasnogórskiej 55 w Częstochowie, oraz sesje grupowe m.in. w Harmonii Ciała Selfcare studio Al. NMP 12b, komorze normobarycznej Normobaria w Kłomnicach. Z powodzeniem prowadzę także konsultacje i sesje oddechowe online.
Podczas sesji oddechowej pozostaję w kontakcie i czułej obecności do klienta. Wspieram proces, daję miejsce na jego wyłonienie i uznanie. Stoję zawsze za Prawdą. I to jest decyzja, z której nie ma odwrotu. Podobnie jak w Oddechu, Życiu, Miłości.
Od ponad roku współprowadzę Krąg Kobiet i Mężczyzn wraz z praktykiem oddechu Krzysztofem Lisieckim. Działamy w ekonomii daru, trzymając przestrzeń dla wspólnego dialogu, dla usłyszenia siebie na nowo, a może nawet po raz pierwszy.
Jestem także certyfikowanym trenerem Pulsingu I i II stopnia (nauka pod kątem Katarzyny Gwiazdowskiej).
Zapraszam Cię do doświadczenia przepływu życia w Oddechu – https://www.facebook.com/PrzySobie. „

Agata Zaskórska o sobie:
Nazywam się Agata Zaskórska, mieszkam w Częstochowie. Jestem zielarką, fitoterapeutką i edukatorką. Samym zielarstwem, przetwórstwem i wiedzą o ziołach zajmuję się już od ponad 10 lat. Swoją wiedzę i praktykę zdobyłam m.in. w Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, Europejskim Studium Przygotowania Zawodowego i Wiedzy Praktycznej w Międzyborowie, Poradni Zdrowego Odżywiania Dietetycznie Poprawni w Warszawie, Zielarni Primum non nocere w Gliwicach, Centrum Terapii Naturalnych Hagalaz we Wrocławiu, Centrum Naturoterapii ATYDE w Kudowie Zdroju, Destylarni Olejków Eterycznych w Wodzisławiu Śląskim. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów.

Prowadzę praktykę zielarską w Pracowni Fitoterapii, tworząc wiele fitoreceptur, sezonowo organizuję warsztaty praktyczne, wykłady i spacery edukacyjne z zakresu roślin leczniczych i jadalnych. Jestem szczerze i bez pamięci zakochana w przetwórstwie zielarskim i pozyskiwaniu z roślin tego co najcenniejsze. Zielarstwo jest sztuką rzemiosła i tak ją odczuwam. Z roślinami pracuję intuicyjnie. Duży potencjał w terapii i funkcji widzę w zastosowaniu baniek ogniowych (których jestem wielkim zwolennikiem) i esencji dr Bacha. Staram się coraz częściej pomagać Wam dzięki możliwościom poznanych przeze mnie metod, często łącząc je bezpośrednio w pracy (zielarstwo, ziołolecznictwo, czakroterapia, litoterapia, fitotronika, aromaterapia). Dodatkowo poprzez działania twórcze, uprzyjemniam czas sobie oraz bliskim poprzez arteterapie: począwszy od rękodzieła po rysunek. Wszystko chętnie opieram na starych botanicznych rysunkach, księgach zielarskich i medycznych, żywych odcieniach oraz przyjemnej dla oka i dotyku fakturze. Dużą wagę przywiązuję do przyrody, życia i kolorów. Uważności i Wdzięczności. Prywatnie jestem również praktykiem metody oddechowej Rebirthing”

Więcej na www.pracowniafitoterapii.com

*zastrzegamy prawo do odwołania sesji z przyczyn niezależnych od nas (np pogoda), wtedy zaliczka jest 100% zwracana. 

Szczegóły

Data:
20 maja
Godzina:
10:00 do 14:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1564325624088647

Miejsce wydarzenia

Blachownia
Blachownia, śląskie 42-290 Polska + Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia