PIĄTEK - 5 MarcaSOBOTA - 6 MarcaNIEDZIELA - 7 Marca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Online – Koncert noworoczny Słynne chóry z oper i operetek

15 stycznia - godz. 19:00

W Koncercie noworocznym zaprezentują się oba zespoły artystyczne naszej Filharmonii: Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej i Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum pod kierownictwem Janusza Siadlaka. Głosowe partie solistyczne również należeć będą do członków Chóru Filharmonii. Koncertem zadyryguje, a także o muzyce, która złoży się na jego program, opowie dyrektor Adam Klocek.
Po najwspanialszych ariach i duetach, które usłyszeliśmy podczas Koncertu sylwestrowego, czas na najsłynniejsze chóry z oper i operetek.
Zabrzmią m.in.: operowe pieśni chóralne z „Traviaty” Verdi’ego, „Carmen” Bizeta oraz Moniuszkowskiego „Strasznego dworu”.
Nie zabraknie najpopularniejszego, znakomitego i wzruszającego chóru z trzeciego aktu opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego, czyli „Va, pensiero”.
W części operetkowej królować będzie Johann Strauss syn i jego kompozycje znane z „Zemsty nietoperza” oraz „Barona cygańskiego”.
Koncert noworoczny nie może obejść się też bez Straussowskiego walca i polki austriackiego kompozytora.
Premiera Koncertu 15.01.2021 na kanale YouTube Filharmonii Częstochowskiej

https://www.youtube.com/channel/UCvuSqPAWfqKPugrMMm12BLg?fbclid=IwAR2zE–38TzG2YmT0oTgp8WklP6Qa7ujdXxpsky1hZjq-UxGdIRJZnipyLA

Szczegóły

Data:
15 stycznia
Czas:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/205171701308163/

Organizator

Filharmonia Częstochowska
Strona internetowa:
https://www.filharmonia.com.pl

Miejsce

ONLINE