PIĄTEK - 18 CzerwcaSOBOTA - 19 CzerwcaNIEDZIELA - 20 Czerwca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

O!PLA’21 – najlepsze polskie animacje dla dzieci | OKF Częstochowa

05 czerwca - godz. 11:00 do 06 czerwca - godz. 12:00

Najlepsze filmy 9. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA’ 21 : Nie taki krokodyl straszny, Agatka i liscie, Praktyczny pan, Galaxi taxi: syreni spiew, Upiorne przedszkole, Re-quest
NIE TAKI KROKODYL STRASZNY (2020, 10:30), Grzegorz Koncewicz, Serafiński Studio
Piesek poznaje w kanale krokodyla i zaprasza go do domu, żeby mógł się umyć i najeść zanim wróci pan pieska. Krokodyl opowiada pieskowi swoją historię i dowiaduje się, że nie jest taki straszny, a lepiej niż w kanale będzie mu mieszkać w ZOO.
AGATKA I LIŚCIE (2019, 10:00), Andrzej Piotr Morawski, Serafiński Studio
Agatka wykleja obrazek z opadłych liści: Liściowa Panienka na tle jesiennego lasu. Gdy Agatka pokazuje Cyrylowi skończony rysunek, okazuje się, że zniknęła z niego Liściowa Panienka, a z obrazka dobiega wołanie o pomoc. Agatka i Cyryl wskakują w liściowy świat, by pomóc Liściowej Panience.
PRAKTYCZNY PAN (2020, 10:00), Michał Poniedzielski i Dominik Litwiniak, Running Rabbit Films
Praktyczny Pan to uporządkowany i wydajny wzorowy pracownik i obywatel. Pomimo tego, że wszystko robi idealnie, jest mu w życiu coraz smutniej. Tabletki nie pomagają, więc kupuje kota, którego mruczenie podobno poprawia nastrój. Jednak kot to nie tabletka, nie interesują go normy i wskaźniki. Nie zamruczy, dopóki nie poczuje się kochany. Ale Praktyczny Pan na miłości się nie zna, nic o niej nie było w arkuszach Excela.
GALAXI TAXI: SYRENI ŚPIEW (2019, 13:00), Jan Steliżuk, FUMI Studio
Trójka kłótliwych wspólników przemierza nieustannie wszechświat w zdezelowanej taksówce, w poszukiwaniu potencjalnych pasażerów. Gdy już tych pasażerów znajdzie, lot z nimi przeistacza się zawsze w serię piramidalnych, wręcz absurdalnych perypetii. Tym razem dostają zamówienie na planetę Neptuna, boga wód, chmur i deszczu…
UPIORNE PRZEDSZKOLE (2019, 04:24), Aleksandra Maciejewska, Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie
Historia toczy się wokół brązowowłosej, pyzatej dziewczynki Anabell, która wraz z rodzicami przeprowadziła się do nowego miasta. O dziewczynce zapominają rodzice, pochłonięci bez reszty korporacyjną pracą. „Na chybcika” zdołali umieścić córkę w jedynym przedszkolu które jeszcze przyjmowało nowe dzieci…. Anabell trafia do dziwnego i ekscentrycznego miejsca pełnego niecodziennych postaci. Czy odnajdzie się w tym miejscu? Jakie przygody będą na nią czekać tuż za drzwiami fioletowego, przedszkolnego budynku? Zobaczcie i dowiedzcie się sami!
RE-QUEST (2020, 06:21), Veronika Klyushnik, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Film opowiada o chłopcu, który ciągle gra w grę na konsoli. Jego matka poprosiła go, aby poszedł do sklepu spożywczego i oderwał się od gry, ale ta zwykła wycieczka do sklepu stała się dla chłopca niezwykłą przygodą. 

Szczegóły

Start:
05 czerwca - godz. 11:00
Koniec:
06 czerwca - godz. 12:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/485854192637406

Miejsce

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
www.okf.czest.pl