PIĄTEK - 22 StyczniaSOBOTA - 23 StyczniaNIEDZIELA - 24 StyczniaFinał 29. WOŚP - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Ostatni ludzie Czarnobyla 3! – Premiera online za darmo – YouTube

18 grudnia, 2020

18 grudnia zadebiutuje film Ostatni ludzie Czarnobyla 3!

Będzie trwał 1 godzinę i 10 minut a obejrzycie go za darmo na YouTube. Jest to pełnoprawny film dokumentalny pokazujący życie samosiołów – ostatnich ludzi, którzy do dziś żyją w Strefie Zamkniętej utworzonej po katastrofie elektrowni jądrowej w 1986 roku. W ich opuszczonych wioskach nie ma bieżącej wody czy sklepu, często brak energii elektrycznej, a oni sami walczą z narastającymi problemami podeszłego wieku. Pomimo trzech dekad spędzonych niemalże w samotności ukazują obraz człowieczeństwa zapomniany w rozwiniętym świecie.

“Tu nie ma miesiąca bez śmierci” – mawiają i, niestety, jest w tym sporo prawdy, bo tylko w trakcie produkcji tego filmu zmarło 5 samosiołów. Wśród nich jest babuszka Olga z wioski Kupowate, która jest jedną z głównych postaci tego dokumentu.

Film został nakręcony przez ekipę 

XBestCinema

 podczas akcji humanitarnej zorganizowanej przez Napromieniowani.pl zimą tego roku. Początkowo miał pojawić się na 34 rocznicę katastrofy, jednak pandemia skutecznie nam to uniemożliwiła. Ostatecznie zaprezentowaliśmy go w kinach Cinema City w kilku polskich miastach we wrześniu. Wersja, którą udostępnimy za 2 tygodnie w internecie będzie się jednak nieznacznie różniła od kinowej – dodaliśmy do niej krótkie wspomnienie wszystkich samosiołów, którzy zmarli w tym roku.

W ciągu najbliższych kilkunastu dni będziemy Wam przybliżać szczegóły dotyczące tej produkcji, więc śledźcie nas na bieżąco!

Mamy nadzieję, że film Wam się spodoba.

Link do premiery

Szczegóły

Data:
18 grudnia, 2020
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/Napromieniowani/photos/a.721369584541271/4090241840987345/

Miejsce

ONLINE