PIĄTEK - 18 CzerwcaSOBOTA - 19 CzerwcaNIEDZIELA - 20 Czerwca
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie restauracji Magdy Gessler w Częstochowie. Restauracja “Polka”.

26 kwietnia - godz. 14:30

“Po otwarciu Polki w Warszawie i Łodzi przyszła pora na Częstochowę.” Jacek Lotycz – Manager.

26 kwietnia 2021 roku – mimo obowiązujących obostrzeń i zamknięciu gastronomii – Restauracja “Polka” Magdy Gessler w Częstochowie zostanie otwarta w nowo powstałym obiekcie handlowym przy alei Najświętszej Maryi Panny 49.

“Długo debatowaliśmy, ale postanowione… #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa mieszkańców całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!”

Te słowa pojawiły się na oficjalnym facebookowym profilu Magdy Gessler. Osoby zarządzające restauracją, mimo obostrzeń, zdecydowały się zaprosić gości w swoje progi.

Restauracja Polka to, wg twórców, miejsce, w którym prym będą wieść obfitość i różnorodność polskiej tradycji kulinarnej. Tu wspólne zasiadanie przy pięknie zastawionym stole zmieni się w prawdziwą celebrację najlepszych smaków.

Szefem kuchni Polki jest Paweł Kaczmarek.

Wśród dań regionalnych będą żur śląski, pstrąg czy pierogi z kaczką
Restauracja specjalizować się będzie w nowoczesnej kuchni polskiej, ale można tu zjeść również dania tzw. kuchni międzynarodowej. W menu znajdziemy też dania wegetariańskie i wegańskie, bezglutenowe i regionalne (odpowiednio oznaczone).

Wśród dań regionalnych w restauracji Polka znajdziemy np. żur śląski. Nie “żurek”, ale jednak skład tej zupy budzi zdziwienie, bo tradycyjny żur śląski na pewno nie występuje w wersji z rydzami. Inne dania regionalne, jakie zjemy w Częstochowskiej Polce to m.in. pstrąg (ale serwowany z batatami, sałatką z kopru włoskiego i kalarepy i jogurtem z chilli), krem z kiszonej kapusty czy pierogi z kaczką (z wędzoną słoniną i kwaśną śmietaną). Polskie zupy, patelenki ze skwierczącą kaszanką na jabłku z chrzanem, kotlety schabowe z kiszona kapustą. Oprócz tego również słodkości: ciasta, torty w tym czekoladowy Tort Chopin.

Właściciele restauracji liczą, że nowy obiekt spotka się z dużym zainteresowaniem gości z zagranicy oraz Polski i stanie się ważnym punktem programu dla wielu wycieczek odwiedzających Częstochowę.

Szczegóły

Data:
26 kwietnia
Czas:
14:30
Strona internetowa:
http://www.restauracjapolka.pl

Miejsce

Restauracja Polka
Aleja Najświętszej Maryi Panny 49, 42-200 Częstochowa + Google Map