PIĄTEK - 17 WrześniaSOBOTA - 18 WrześniaNIEDZIELA - 19 Września
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Otwarcie wystawy Pstrikailova – Michała Krzyszkowskiego

20 sierpnia - godz. 19:00

“Sekretne życie polskich miast” to spojrzenie na polskie miasta obiektywem Pstrikailova, czyli Michała Krzyszkowskiego. Jego fotografie mówią o poczuciu zagubienia i wyobcowania w dużym mieście.
Ekspozycja jest dostępna w Ośrodku Promocji Kultury od 20 sierpnia do 8 września 2021. Galeria jest otwarta dla osób zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 20.00. Wstęp do galerii jest bezpłatny.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
▶︎ Pstrikailov. Sekretne życie polskich miast
Fotografie Pstrikailova mówią o poczuciu zagubienia i wyobcowania w dużym mieście. Ludzie na jego zdjęciach są zazwyczaj sami, a nawet kiedy nie są, wydają się samotni, mali, niewiele znaczący wobec miejskiej przestrzeni, architektury i światła.
To odzwierciedlenie tego, jak sam autor często czuje się w wielkim mieście, w pewnym sensie lubi ten stan zagubienia. Fotografowanie na ulicy to dla niego aktywna medytacja — jest w ruchu, na świeżym powietrzu. Ponadto, choć przebywa wśród ludzi, spędza czas ze sobą i swoimi myślami.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
▶︎ Michał Krzyszkowski
Michał Krzyszkowski (Pstrikailov) to fotograf uliczny tworzący głównie na ulicach Warszawy. Jego zdjęcia przedstawiają podpatrzone, niepozowane sytuacje, a bohaterami fotografii są zarówno anonimowi przechodnie, jak i sama przestrzeń miejska. Pstrikailov jest laureatem głównej nagrody w międzynarodowym konkursie Fujifilm Moment Street Photo Awards 2020 organizowanym przez Ośrodek Promocji Kultury oraz finalistą największego na świecie konkursu fotografii ulicznej Miami Street Photo Festival (2020).
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/ 

Szczegóły

Data:
20 sierpnia
Czas:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/934980950419508

Miejsce

Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map