PIĄTEK - 7 MajaSOBOTA - 8 MajaNIEDZIELA - 9 Maja
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PANDEMANIA – wernisaż – Częstochowa

11 lutego - godz. 18:00

Zapraszamy na pierwszy, po długiej przerwie, wernisaż wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki.
Na ciężkie czasy potrzebna jest uważność spojrzenia. Zauważanie szczegółów, kojarzenie faktów, przenikliwość, dystans. I szczery, ale nie bezrefleksyjny śmiech. Ale czy tylko na ciężkie czasy?
Wystawa prac Dariusza Dąbrowskiego potwierdza taką właśnie jego postawę twórczą. Częstochowski rysownik, autor rysunków satyrycznych, od lat komentuje, z przymrużeniem oka, albo całkiem serio, otaczającą rzeczywistość. To swego rodzaju publicystyka – obyczajowa, polityczna, scenki z życia codziennego. Trafne, pełne humoru rysunki, pozwalają spojrzeć inaczej, lżej, na sprawy, które wydają się trudne.
Wystawa, przygotowana specjalnie dla Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie składa się z ponad sześćdziesięciu prac, rysunków, powstałych w większości w 2020 – roku naznaczonym doświadczeniem pandemicznym dla nas wszystkich. To doświadczenie stanowi główny temat wystawy, co podkreśla przewrotny tytuł “Pandemania”. Autor pokazuje jak dziwny to czas, pełen sprzeczności, niewiedzy, zagubienia. Jednak dowcip jego rysunków, śmiech jaki wywołują, „zdejmuje” z nas cały ciężar niepokoju, pozwala zapomnieć o poczuciu zagrożenia. I zwyczajnie nie zwariować…
11 lutego (czwartek), godzina 18.00, sala Poplenerowa w Miejskiej Galerii Sztuki.

Szczegóły

Data:
11 lutego
Czas:
18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/482946269363968

Miejsce

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Aleja Najswietszej Marii Panny 64, 42-217 Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 60 57
Strona internetowa:
http://www.galeria.czest.pl