PIĄTEK - 22 PaździernikaSOBOTA - 23 PaździernikaNIEDZIELA - 24 Października
Festiwal Smaku - MENU
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PAPER SCULPTURE w Lisiej Norze

03 października - godz. 13:45

Odkąd człowiek wstał z kolan zagrabia przestrzeń przynależną naturze. Karczuje, wycina, wypala. Zapędził się w tym pozyskiwaniu tak bardzo, że uwierzył, iż jest panem świata. Pozyskuje nie bacząc na potrzeby, które w pełni zaspokojone, szukają jeszcze zbytku i przepychu. Kolekcjonuje, by być lepszym, niż pozostałe ludzkie stado. Bierze udział w gonitwie donikąd, i ani mu w głowie myśleć, co dzieje się wokół. Zmiana klimatu, malejące zasoby wody, zanieczyszczenie powietrza, wyjałowienie ziemi – to nie boskie dzieło. Znaki na Ziemi i Niebie nie zwiastują nic dobrego dla przyszłości naszej planety. Dobrze, że natura odradza się bardzo szybko i doskonale poradzi sobie bez człowieka, w drugą stronę to niestety nie działa.
Mateusz Karpowicz zainicjował spotkanie kobiet, które mają coś do powiedzenia w tym temacie, a z pewnością chcą zwrócić uwagę na otaczającą nas naturę.
Paulina i Maja – bohaterki tego dnia, rzeźbiarki, ekolożki, które umiłowały materiał, jakim jest papier makulaturowy, zaproszą nas do swojego świata leśnych zwierząt. Naturalne tło dla swych prac znalazły w ogrodzie Agaty, a raczej jej lesie w Biskupicach.
Niech więc dzieje się magia, niech słońce świeci i ogrzewa wszystkich gości jesiennymi promieniami, niech grzyby rosną, sarny przemykają w jurajskich zaroślach, a jelenie ryczą na rykowisku. Niech zielarka kremy kręci i mikstury czarowne robi, niech bajki o ziołach opowiada. Niech tak się stanie.
Piękne trofea jeleni, czy łosi nie muszą pochodzić z krwawych łowów, co więcej mogą zdobić i kreować nasze wnętrza w sposób ekologiczny, przypominając o problemie z jakim boryka się Matka Ziemia.
Już dziś zapraszamy Was do siedliska Lisia Nora na wernisaż prac Pauliny Domagalskiej i Mai Domagalskiej-Kędziory PAPER SCULPTURE.
PROGRAM:
14.00 – otwarcie wernisażu
16.00 – Kilka słów o odporności – pogadanka zielarki Agaty Zaskórskiej
Wszystkie wystawione prace będzie można zakupić na miejscu i odebrać po zakończeniu wystawy.
Zaprosimy Was również do kącika ziołowego, gdzie zielarka Agata przygotuje dla Was trochę niesamowitości. My jesteśmy jej fankami, nasza skóra również.
Na gości czekać będzie bufet z przekąskami i ciastami przygotowanymi na bazie lokalnych wędlin i kozich serów oraz napoje.
ps. I cicho, bo to tajemnica wielka, ale nasze rzeźbiarki – bliźniaczki obchodzić będą w Lisiej Norze swoje urodziny więc głośnym chórem zaśpiewamy ‘sto lat’ autorkom pięknej idei i przecudnych rzeźb.

Szczegóły

Data:
03 października
Godzina:
13:45
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/941004666630024/

Miejsce wydarzenia

Siedlisko Lisia Nora & Jurajska Manufaktura
Chorońska 153/155, 42-256 Biskupice + Google Map
Strona internetowa:
siedliskolisianora.pl