PIĄTEK - 1 PaździernikaSOBOTA - 2 PaździernikaNIEDZIELA - 3 Października
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PARNE LATO vol.1

08 sierpnia - godz. 18:00 do 20:00

RELAX ART SPACE
To przestrzeń dla sztuki i wymiany myśli zainicjowana przez Agatę Lankamer i Emilię Dudziec. Głównym miejscem działania relaxu jest miasto Częstochowa.
Do tej pory pod szyldem RELAXu zrealizowałyśmy dwa wydarzenia:
~ POPRAWKA
7.09.2019 podczas Nocy Kulturalnej
~ REGENERACJA PO ZRANIENIU
25.09.2020 w ramach Triennale Młodych w Orońsku
W tym roku, dzięki współpracy z Miejską Galerią Sztuki zapraszamy na sezon 2021:
PARNE LATO
I wydarzenie
kiedy: niedziela 8 sierpnia 2021
o której: 18:00-20:00
gdzie: taras Miejskiej Galerii Sztuki
METALOWA AUTOFOTOGRAFIA Marka Rachwalika
O sztuce małych miast rozmawiać będą dwaj związani ze Śląskiem artyści – Marek Rachwalik i Maciek Cholewa. Przedstawią zjawisko z pozycji badaczy, opowiedzą także jak peryferyjność oddziałuje na ich własną praktykę artystyczną. W roli moderatorki wystąpi Agata Lankamer.
IMPERATYW RĘKODZIELNICZY
Piotr Policht opowie o wykorzystaniu rękodzielniczych i transparentowych form w działaniach artystyczno-aktywistycznych, omówi także postartystyczne postawy wynikające z ostatnich wydarzeń społecznych. Rozmowę poprowadzi Emilia Dudziec.
biogramy gości:
Maciej Cholewa –
Tworzy instalacje, obiekty, video. Skupia się na tematach związanych ze społecznością lokalną, peryferiami oraz interpretacją tekstów kultury. W swoich narracjach stosuje przetworzenie zasłyszanych historii oraz kontekstów. Często bazuje na autorskich tekstach literackich.
Mieszka w małym mieście, które traktuje jako pracownię oraz ważne źródło odniesień i inspiracji.
Jego prace były prezentowane m.in w: CSW Kronika, MOCAK, TRAFOstacja sztuki w Szczecinie, Galerii Bielskiej BWA, Galerii Piktogram, Galerii Widna, BWA Wrocław, Gdańskiej Galerii Miejskiej, Galerii Potencja, Galerii Labirynt, Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, Galerii Szara Kamienica, Galerii Szara, Galerii JEDNA/DRUGA, Galerii Sztuki Wozownia
W 2018 nagrodzony stypendium małych miast (Stypendium Powiatu Tarnogórskiego).
Reprezentowany przez Galerię Szara.
Piotr Policht –
Krytyk sztuki, redaktor w magazynie „Szum” oraz autor w portalu Culture.pl. Publikował też m.in. w „Springerin”, „Revista Arta” i „Fotograf Magazine”. Okazjonalnie kurator, m.in. wystaw „Klocuch. Moje jest wygranko” (wraz z Bartoszem Zaskórskim) w galerii Komputer, „W 2019 przeprowadzę się do Warszawy” Bolesława Chromrego w lokalu_30 i galerii Henryk oraz „Kawał chuja” Przemka Branasa w Galerii Szara Kamienica.
Marek Rachwalik –
ur. w 1986 w Częstochowie. Pochodzi ze wsi Kłomnice. Absolwent malarstwa na ASP w Katowicach, dyplom z medalem. Maluje, rysuje, czasem rzeźbi, gra na perkusji w zespole Kurvexor i uprawia metalową autofotografię. Bada tematykę psychodelii, wiejskiego folkloru oraz obszary związane z muzyczną ikonografią, głównie konwencją muzyki metalowej, stylistyką okładek, wizerunkiem i logotypami.
Finalista 10 AP Hestii. Nominowany do Talentów Trójki 2013. Zdobywca wyróżnienia regulaminowego i wyróżnienia Magazynu Szum na 43 Bielskiej Jesieni oraz Grand Prix 6 Triennale Malarstwa im. Mariana Michalika. Jego prace były publikowane w Szumie, Notesie na 6 Tygodni, Formacie, Opcjach, Aktivist, K Mag, Wyrobach Olgi Drendy, Culture pl, Gramatyce Kolekcjonowania, CGK, Postmedium i podręczniku Języka Polskiego klas 6 szkoły podstawowej. Autor wystaw, m.in. Panzer Division Marek w Rondzie Sztuki, Vulgar Display of Marek w TRAFO i Under The Sign Of The Black Marek w Galerii Dobro, na której zagrał zespół Brüdny Skürwiel. Obrazy w kolekcji Muzeum Narodowego w Gdańsku i BWA w Bielsku-Białej. W 2000 roku zajął 3 miejsce w międzyparafialnym turnieju ping-ponga w Żarkach.
wstęp wolny na wydarzenie 🎠
————
Serdecznie dziękujemy za możliwość współpracy Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, a w szczególności Pani Dyrektor Annie Pałeczek Szumlas, Joannie Matyi oraz Magdalenie Jasiak.
Projekt słońca w chmurach, które firmuje letnią edycję RELAXu wykonał Filip Gonera🌞

Szczegóły

Data:
08 sierpnia
Czas:
18:00 do 20:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/197984222291989

Miejsce

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie
Aleja Najswietszej Marii Panny 64, 42-217 Częstochowa
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 60 57
Strona internetowa:
http://www.galeria.czest.pl