PIĄTEK - 27 StyczniaSOBOTA - 28 StyczniaNIEDZIELA - 29 StyczniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAWOŚP CZĘSTOCHOWA 2023 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Pędzloruchy” – wernisaż wystawy Jacka Frąckiewicza

11 listopada, 2022 - godz. 19:00

Galeria 4 Arte zaprasza na wernisaż wystawy JACKA FRĄCKIEWICZA
„Pędzloruchy”.

Wieczór muzyką uświetni STRING THEORY: Marta Kotaszewska
i Martyna Susek.

Jacek Frąckiewicz urodzony 4 stycznia 1964 r. w Sędziejowicach. Studia (1984 – 90) na Wydziale Artystycznym Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie – obecnie Uniwersytet im. Jana Długosza. Dyplom z wyróżnieniem (1990 r.) z grafiki warsztatowej prof. G. Banaszkiewicz., prof. R. Osadczy.
W r. 1997 otrzymał Stypendium Ministerstwa Kultury i Sztuki. Współpracuje z wieloma wydawnictwami w kraju i za granicą. Brał udział w kilkuset wystawach zbiorowych. Ma na swoim koncie liczne publikacje m. in.: Szpilki, Gazeta Częstochowska, Przegląd, Wprost, Wiadomości Kulturalne, Polityka, Dialog (Bonn), Wiener Jurnal (Wiedeń), Jazz Magazine, Charaktery, Dedete (Hawana), Korzar (Presov).
Malarz, grafik, ilustrator. Uczestniczył w ponad 1000 wystawach zbiorowych malarstwa, grafiki, ilustracji i rysunku satyrycznego na całym świecie. Odbył ponad 140 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą: Niemcy, Austria, Ukraina, Włochy, Szwecja, Serbia, Rumunia, Dania, Chorwacja, Mołdawia.
Otrzymał ponad 130 nagród i wyróżnień w kraju i za granicą.
Tworzy „obrazy satyry“ zdolne wywołać uśmiech, refleksję i zachwyt. Zaskakuje pomysłem, anegdotą, specyficzną formą, soczystym kolorem i zmienną kompozycją. Kieruje się dewizą, że sztuka ma pocieszać, a nie przygnębiać. Balansuje na granicy powagi i kpiny, groteski i żartu. Na obrazach Jacka Frąckiewicza następuje zderzenie dwóch rzeczywistości: realnej – wynikającej z obserwacji, drugiej – powstającej w myślach, przeżyciach i snach. Malarstwo Jacka Frąckiewicza określono jako „ożywczy azyl normalności”; opisujące ludzkie zachowania z podkreśleniem ich prostolinijności.

STRING THEORY – Marta Kotaszewska (wiolonczela) oraz Martyna Susek (altówka) to częstochowski zespół mający na swoim koncie trzy kontrakty z amerykańską agencją Landau Music (Los Angeles), które zaowocowały ponad 1500 koncertami m. in. w: Stanach, Meksyku, Hondurasie, na Dominikanie, Kostaryce, Portoryko, Gwatemali, w Panamie, na Alasce i Hawajach.
Podróże, liczne koncerty, kontakt z różnorodną kulturowo publicznością oraz solidne wykształcenie muzyczne zainspirowało częstochowianki do wartościowych i artystycznych działań twórczych. Fragmenty nowego materiału duetu można było usłyszeć 18 grudnia 2021, podczas spektakularnego koncertu na wieży Ratusza Częstochowskiego.

Szczegóły

Data:
11 listopada, 2022
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1135851210405277/

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map