PIĄTEK - 2 CzerwcaSOBOTA - 3 CzerwcaNIEDZIELA - 4 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIASpaceFestival 2023 Częstochowa PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PINK FLOYD DARK SIDE OF THE MOON prezentacja nowej wersji albumu

24 maja - godz. 20:00

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych płyt światowej muzyki rozrywkowej – DARK SIDE OF THE MOON obchodzi właśnie swoje 50. urodziny. Album zespołu Pink Floyd sprzedany został dotąd na świecie w liczbie ponad 45 milionów egzemplarzy. Co tydzień sprzedaje się kolejne kilka tysięcy. Wg szacunków posiada ją co piąte gospodarstwo domowe w Wielkiej Brytanii, a na listach sprzedaży amerykańskiego tygodnika muzycznego Billboard płyta spędziła 14 lat /!/, czyli ponad 700 tygodni. Wszystkie te statystyki pozwalają na wniosek, że płyta, w dowolnym momencie, jest gdzieś na świecie odtwarzana i odsłuchiwana.
Odbiorców nie przestaje fascynować jej niezwykła, analogowa jeszcze historia, np. o efektach dźwiękowych tworzonych w domu, o przypadku nieco legendarnej wokalizy Clare Torry, o zmianach tytułu oraz o ikonicznej okładce. Nikt inny nie przedstawi tych opowieści równie zajmująco jak Piotr Metz, który rozmawiał o płycie z członkami grupy Rogerem Watersem i Nickiem Masonem oraz producentem dźwięku Alanem Parsonsem. Opowieść, ilustrowana zdjęciami i fragmentami filmowymi, będzie jedną z atrakcji spotkania z płytą Pink Floyd, przede wszystkim jednak wypełni je prezentacja najnowszej, zremasterowanej w nowoczesnej technologii, wersji albumu, na najwyższej klasy zestawie audio firmy McIntosh oraz unikatowa prezentacja muzyki Pink Floyd zsynchronizowanej z fragmentem filmu „Odyseja Kosmiczna 2001”.
Dodatkowymi atrakcjami spotkania będą: okolicznościowa wystawa z kolekcji Piotra Metza oraz sprzedaż albumu na różnych nośnikach.
BILETY: 40,-

Szczegóły

Data:
24 maja
Godzina:
20:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/2563957007097286

Miejsce wydarzenia

Kino Studyjne OKF Iluzja
Aleja Najswietszej Marii Panny 64
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia