PIĄTEK - 20 MajaSOBOTA - 21 MajaNIEDZIELA - 22 MajaJuwenalia 2022 - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Playback. Titane, reż. Julia Ducournau

27 kwietnia - godz. 19:00

„Titane” w reżyserii Julii Ducournau to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga; film nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes, francuski kandydat do Oscara, najbardziej szokujący film roku, który pokochała amerykańska publiczność. Już pod koniec kwietnia w Ośrodku Promocji Kultury.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Aktualnie w Ośrodku Promocji Kultury dotychczasowe zasady sanitarne już nie obowiązują.

Titane, reż. Julia Ducournau, Francja, Belgia 2021, 108’

▶︎ Titane

„Titane” to dzika, rozsadzająca ekran opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga. Alexia (kreacja Agathe Rousselle), seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja na to, aby zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę. Alexia rozpoczyna więc życie w nowej skórze, ale uwolnić się od przeszłości będzie niezwykle trudno.

Julia Ducournau, autorka kultowego „Mięsa”, demoluje w tym filmie granice gatunków. „Titane” to epicki spektakl, do tego brutalny i zabawny, wielowymiarowy i szalony manifest, aż w końcu wariacja na temat ludzkiego ciała – jego granic i przemian.

▶︎ Julia Ducournau

Julia Ducournau to absolwentka scenopisarstwa na prestiżowej La Fémis w Paryżu. Zwróciła na siebie uwagę w 2011 roku, gdy jej krótki metraż „Junior” został pokazany podczas Tygodnia Krytyki na Festiwalu Filmowym w Cannes, a następnie zdobyła nagrodę publiczności na Festiwalu w Angers. Jej pełnometrażowy debiut „Mięso” ponownie trafił do selekcji Tygodnia Krytyki w Cannes w 2016 roku, gdzie wywołał szok oraz zdobył nagrodę FIPRESCI. Film trafił na wiele międzynarodowych festiwali, gdzie był wielokrotnie nagradzany (Toronto, Sundance, Gerardmer, Sitges). Jej drugi film ”TIitane” został wybrany do konkursu głównego na festiwalu filmowym w Cannes w 2021 roku, gdzie zdobył najważniejszą nagrodę: Złotą Palmę.

▶︎ Playback

Playback to cykl projekcji filmowych w Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie, w ramach którego prezentujemy kino artystyczne. Chcemy tym samym przybliżyć miłośniczkom i miłośnikom kinematografii produkcje niezwykłe, niecodzienne, nieoczywiste, takie, które trudno spotkać w codziennych repertuarach kin.

– – –

Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/

fot. materiały prasowe Stowarzyszenie Nowe Horyzonty 

Szczegóły

Data:
27 kwietnia
Godzina:
19:00
https://www.facebook.com/events/766828397805135/

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 36 38
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia