PIĄTEK - 31 MajaSOBOTA - 1 CzerwcaNIEDZIELA - 2 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAINDUSTRIADA 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

„Pod Dachami Paryża” Koncert muzyki francuskiej

16 listopada - godz. 18:00

- -

Piękna muzyka, wspaniali artyści – po prostu Pod Dachami Paryża – Grand Orkiestra z Odessy! Paryż…Od stu lat oczy (i uszy) świata są zwrócone na piosenkę francuską, która się urodziła pod dachami Paryża, na Polach Elizejskich, pod Wieżą Eiffla, w Lasku Bulońskim i przy szklanej piramidzie przed Luwrem.

Bilety od 165zł | „Pod Dachami Paryża” Koncert muzyki francuskiej

To muzyka znaczona takimi nazwiskami jak Edith Piaf, Joe Dassin, Dalida, Mireille Mathieu. To kankan, kabarety (na czele z „Moulin Rouge”!), a nawet upiór – bo przecież to właśnie w gmachu opery paryskiej straszył bohater powieści i musicalu.

Co do musicali – wprawdzie niedawny pożar uszkodził katedrę Notre Dame, ale najsłynniejszy dzwonnik w historii nadal pojawia się na scenach muzycznych całego świata. Zapraszamy na dwugodzinne spotkanie z muzyką francuską, dające okazję do wzruszeń i uśmiechu, jak to zwykle bywa pod dachami miasta zakochanych… Koncert ok. 2,5 godz. z przerwą. Ok. 50 osób na scenie soliści, orkiestra z Odessy, balet.

Repertuar: H. Giraud – Sous le ciel de Paris z repertuaru E. Piaf Mirelle Mathieu – Pardone moi R. Cocciante – Le Temps des Cathé drales z musicalu Dzwonnik z Notre Dame R. Cocciante – Belle z musicalu Dzwonnik z Notre Dame R. Cocciante – La fê te des fous z musicalu Dzwonnik z Notre Dame R. Cocciante – Dechire z musicalu Dzwonnik z Notre Damev J. Kander – Cabaret z musicalu Kabaret La foule N. Glanzberg – Padam, padam z repertuaru E. Piaf Et si tu n’existais pas Viens Viens J. Kander – Money, Money z musicalu Kabaret L. i P. Sebastian – Gigi l’amoroso z repertuaru Dalidy Chicago „All thet jazz” IN-GRID – In Tango Luna – Notre dam M. Monnot – Milord z repertuaru E. Piaf IN-GRID – Tu Es Foutu Une vie d’amor Louiguy, M. Monnot – La vie en rose ZAZ – Je veux C. Armstrong – El tango de Roxanne z filmu Moulin Rouge R. Allison – Je t’aime J. Offenbach – Kankan z operetki Orfeusz w piekle M. Wilshaw – Les Champs-Élysées Valse d’Ameli Je suis malade Agencja zastrzega możliwość drobnych zmian w repertuarze.

- -

Miejsce wydarzenia

Filharmonia Częstochowska
Wilsona 16
Częstochowa, śląskie 42-202 Polska
+ Google Map
Phone
34 324 42 30
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia