PIĄTEK - 21 CzerwcaSOBOTA - 22 CzerwcaNIEDZIELA - 23 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Pop Opera Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!

12 kwietnia, 2025 - godz. 17:00

- -

Najpiękniejsze arie operowe świata oraz największe hity z polskich i amerykańskich musicali. Śpiewa Krzysztof Knapczyk wraz z solistką Teatrów Muzycznych i Operowych, a całość dodatkowo zostanie wzbogacona tanecznie przez naszych artystów!

BILETY

Zapraszamy na wspaniały koncert, w którym muzyka klasyczna zabrzmi jak największe hity z list przebojów, a hity z list przebojów zaśpiewane zostaną jak wielkie arie operowe!

Podczas koncertu „Pop Opera – Od Opery do Musicalu” publiczność będzie mogła wysłuchać m.in.: „O sole mio” – pieśń neapolitańska „La donna é mobile” z opery „Rigoletto” (Giuseppe Verdi) „Nessun Dorma” z opery „Turandot” (Giacomo Puccini) „Gdybym był bogaczem” z musicalu „Skrzypek na dachu” „Shallow” z filmu „A Star is Born” w polskiej wersji językowej!

utwór niespodzianka z musicalu „Upiór w Operze” „Libiamo, ne’ lieti calici”z opery „La Traviata” (Giuseppe Verdi) „Usta milczą dusza śpiewa” z operetki „Wesoła Wdówka” (Franz Lehár) „Torna surriento” – pieśń neapolitańska „On my own” z musicalu „Les Misérables” aria niespodzianka z „La Bohème” (Giacomo Puccini) „Parla piu piano” z filmu „Ojciec Chrzestny” „When I’m 64” z repertuaru „The Beatles” „You raise me up” z repertuaru Josha Grobana „My Way” z repertuary Franka Sinatry w polskiej wersji językowej!

Dodatkowo przygotowaliśmy „perełki” polskiej muzyki z repertuaru m.in. Fryderyk Chopina, Marka Grechuty, a nawet Krzysztofa Krawczyka! Nie zabraknie również duetów z innymi artystami oraz autorskich utworów Krzysztofa Knapczyka, w tym wzruszających ballad. Krzysztof Knapczyk – aktor i wokalista (tenor) związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi. Członek zespołu „Queen Symfonicznie”, „The Beatles Symfonicznie”oraz grupy „A Tribute to Il Divo. The 3 Tenors”, która występuje w Grecji, zdobywając uznanie fanów z całego świata. Okrzyknięty rodzimym, solowym odpowiednikiem włoskiego trio Il Volo. Należy do grona najzdolniejszych polskich wokalistów młodego pokolenia. Występował m.in. w Grecji, Niemczech (gdzie studiował w Staatliche Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Stuttgart) oraz w Stanach Zjednoczonych. Po sukcesach na scenach europejskich powrócił do Polski, gdzie rozpoczął autorską trasę koncertową. Jego twórczość to muzyka klasyczna śpiewana w nowatorski, oryginalny sposób – z zacięciem popowym i musicalowym. Wprowadza operę „pod strzechy” – odkrywa na nowo siłę najpiękniejszych arii i pieśni operowych świata oraz prezentuje je publiczności w nietypowych, współczesnych, „lekkich” aranżacjach. Według krytyków skutecznie skraca dystans pomiędzy operą, popem i musicalem, swobodnie poruszając się w każdym z tych gatunków i łącząc je w niepowtarzalne, muzyczne układanki. Swoimi brawurowymi wykonaniami Krzysztof Knapczyk zdobywa uznanie słuchaczy w każdym wieku. Śpiewa po polsku, angielsku, francusku, włosku i rosyjsku. Od 2014 roku realizuje swój autorski projekt muzyczny „Opera na ulicy”, z którym odwiedził m.in. Rzym, Amsterdam, Paryż, Nowy Jork, Ateny i Berlin.

Szczegóły

Data:
12 kwietnia, 2025
Godzina:
17:00
Witryna internetowa:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/119491/Częstochowa/Pop Opera/?utm_source=pp&utm_medium=377

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury „Klub Politechnik”
Armii Krajowej 23/25, 42-200 Częstochowa + Google Map