PIĄTEK - 19 KwietniaSOBOTA - 20 KwietniaNIEDZIELA - 21 KwietniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAJuwenalia Częstochowa 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Portret – Czyli różne podejście do fotografowania ludzi

26 marca - godz. 19:00

POROZMAWIAJMY O FOTOGRAFII – Dyskusyjny Klub Fotograficzny FOTOPLASTYKON zaprasza na cykl spotkań/warsztatów fotograficznych w Galerii 4 Arte.

Spotkanie Drugie: „Portret, czyli różne podejście do fotografowania ludzi”. Gośćmi specjalnymi spotkania będą: Janusz „Jano” Mielczarek i Marcin Kwarta.

– Dlaczego fotografujemy ludzi?
– Co jest istotą portretu?
– Czy do fotografii portretowej jest potrzebne studio?
– Jak zrobić ciekawe zdjęcia portretowe?
– „MOJE MIASTO JEST…” – wspólny projekt fotograficzny: portret w projekcie.
– Inspiracje, pomysły, dyskusja.

Goście specjalni spotkania:

Janusz Mielczarek – polski artysta fotograf. Członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Członek Kapituły Fotoklubu RP. Członek rzeczywisty Okręgu Świętokrzyskiego ZPAF. Członek honorowy Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku.

Marcin Kwarta – polski artysta fotograf. Członek rzeczywisty i Artysta Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej . Wiceprezes Zarządu Fotoklubu RP. Założyciel i prezes Zarządu Fundacji Foto Pozytyw w Radomsku.

O fotografii trzeba rozmawiać. O pomysłach, kadrach, o wystawach i i zrobionych/niezrobionych zdjęciach, czasem o technice. O naszych odczuciach związanych z fotografią.

Wymiana informacji, pokazanie własnych zdjęć w szerszym kręgu odbiorców czy rozmowa na temat: „co mam z tym dalej zrobić?” jest potrzebna każdemu z nas. Uczymy się fotografii m. in.: oglądając wystawy, albumy, pokazy zdjęć czy uczestnicząc w spotkaniach z
fotografami. Ale to bierna forma przyswajania fotografii. Gdzieś tam nasz mózg rejestruje obrazy i słowa,które w momentach robienia zdjęć powinny do nas powrócić i nas nakierować na ciekawszy kadr, inne spojrzenie. Ale co, jeśli już mamy zdjęcia, a nie wiemy co dalej z nimi zrobić? Jeśli mamy pomysł, a nie bardzo wiemy jak go zrealizować? Co w sytuacji, gdy przygotowujemy wystawę i nie jesteśmy pewni czy dokonany wybór zdjęć jest wyborem najlepszym, a może nawet nie wiemy jak się do tego zabrać? O tym
będziemy rozmawiać na naszych spotkaniach w Galerii 4 Arte w ramach Dyskusyjnego Klubu Fotograficznego FOTOPLASTYKON. Będzie też warsztatowo.

Szczegóły

Data:
26 marca
Godzina:
19:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/385305211113974

Miejsce wydarzenia

Galeria 4 Arte
1 maja 27 42-200 Częstochowa + Google Map