PIĄTEK - 4 GrudniaSOBOTA - 5 GrudniaNIEDZIELA - 6 Grudnia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Recital Fortepianowy – Ayham Hammour – ONLINE

22 listopada - godz. 16:00

Zapraszamy na recital fortepianowy online
Kilka słów o wykonawcy
Ayham Hammour
Urodzony w Damaszku w 1985 , naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat, studia licencjackie ukończył w Damaszku pod kierunkiem prof. Cynthii Alwadii. Udoskonalił swoje umiejętności na studiach magisterskich, które ukończył z wyróżnieniem w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Mirosława Herbowskiego. Obecnie jest doktorantem Akademii Muzycznej w Łodzi gdzie studiuje pod kierunkiem Profesora Mariusza Drzewickiego. Jest laureatem wielu konkursów pianistycznych m.in. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Wiedniu, Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu w Warszawie, Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Elevato w Salzburgu oraz Międzynarodowego Konkursu w Trzcianie i w Wenecji. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich w Krakowie, Rzeszowie, Katowicach, Pradze oraz na Węgrzech, pod kierunkiem wybitnych pedagogów i pianistów takich jak prof. Andrzej Jasiński, prof. Katarzyna Popowa-Zydroń, prof. Anna Malikova oraz prof. Bradley Bolen.
Występował w wielu, prestiżowych miejscach m.in. Filharmonii Syryjskiej, Grove Roxy Hall Baylor University w Stanach Zjednoczonych, Sali Barokowej Starego Ratusza w Wiedniu, Konserwatorium w Żylinie na Słowacji, Dworku I.J. Paderewskiego, jak również w salach koncertowych w Krakowie, Kielcach, Nowym Sączu, Wrocławiu, Sanoku, Jaworznie, Mediolanie, Wenecji. Prowadzi działalność artystyczną jako solista i kameralista, koncertuje w Polsce i za granicą.
Ostatnio ukazała się jego pierwsza płyta którą nagrywał w Wiedniu z utworami J. Haydna , R. Schumanna oraz Waldemara Króla.
https://link.tospotify.com/vgALqRV5ibb
Program:
– J.Haydn: Sonata g-moll Hob.XVI/44
– F. Chopin: Nokturn op.27 nr.1 cis-moll
– Waldemar Król: Etiudy w stylu romantycznym (Premiera)
1.Cantabigilie
2.Ottavansia
3.Micromatica
4.Gamanti
5.Passaggionde
6.Viennsieme
7.Trillarpeggio
– S. Rachmaninow: Sonata op.28 nr.1 d-moll – Allegro moderato

Szczegóły

Data:
22 listopada
Czas:
16:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/708781043076756

Miejsce

ONLINE