PIĄTEK - 31 MajaSOBOTA - 1 CzerwcaNIEDZIELA - 2 CzerwcaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAINDUSTRIADA 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Recital fortepianowy Dominiki Eski

10 maja - godz. 17:30

- -

W programie m.in. utwory Chopina, Paderewskiego i Debussy’ego.
Dominika Eska – pianistka regularnie współpracująca naukowo i koncertowo z Wiedniem i Graz w Austrii, pedagog, kompozytorka, nominowana do tytułu Osobowość Roku 2022 w kategorii kultura za działalność artystyczną oraz wieloletnie reprezentowanie Polski za granicą. Absolwentka z wyróżnieniem Akademii Muzycznych w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Uniwersytetów Muzycznych w Wien i Graz (Austria).

Profesor Liceum Muzycznego w Jasnogórskiej Szkole Muzycznej 2 stopnia w Częstochowie. Profesor wizytujący wielu innych Zespołów Szkół Muzycznych oraz Liceów Muzycznych w Polsce. Wykładowca warsztatów pianistycznych w placówkach muzycznych w Polsce. Ma na swoim koncie wiele sukcesów pianistycznych m. in. w ogólnopolskich i międzynarodowych Konkursach Pianistycznych w Polsce oraz za granicą: m. in. w Warszawie, Krakowie, Łodzi, prestiżowa I Nagroda w Międzynarodowym Konkursie im. M. Magina w Paryżu, laureatka Konkursów Pianistycznych w Japonii, Austrii oraz Szwecji. Uczestniczka 2 etapu Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2005 r. Wydała 2 płyty solowe z muzyką Chopina, Mozarta i Liszta oraz z utworami własnymi na fortepian solo.

Uczestniczyła w akademii pianistycznej VIENNA INTERNATIONAL PIANISTS ACADEMY w stolicy Austrii wielokrotnie zdobywając kunszt i koncertując. Jest wieloletnią członkinią Towarzystwa polsko-austriackiego i regularnie reprezentuje Polskę w Austrii.
Wstęp na koncert jest płatny w wysokości 50 złotych. Bilety można kupić w dniu koncertu 10 maja.
Do zobaczenia!

- -

Szczegóły

Data:
10 maja
Godzina:
17:30
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1170820970738819

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map