PIĄTEK - 3 LutegoSOBOTA - 4 LutegoNIEDZIELA - 5 LutegoDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rhythm and blues. Początki czarnej muzyki XX-ego wieku. Wykład Marcina Szustera.

15 grudnia, 2022 - godz. 20:00

Rhythm and blues. Początki czarnej muzyki XX-ego wieku. Historia Muzyki Nowoczesnej.

?Dlaczego BB King prawie spłonął na śmierć na własne życzenie?
?Czy mama Niny Simone wiedziała jaką muzykę gra jej córka, żeby ją utrzymać?
?Czy Robert Johnson naprawdę grał na gitarze nastrojonej przez diabła?
?Dlaczego „blues” jest w liczbie mnogiej?
?I jak 200 lat niewolnictwa w USA przełożyło się na to, czego słuchamy dzisiaj?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie na wykładzie Marcina Szustera „Rhythm and blues. Początki czarnej muzyki XX-ego wieku.” z cyklu „Historia Muzyki Nowoczesnej”.

? Podane w przystępnej formie wykłady są zbiorem opowiadań o bohaterach każdej muzycznej epoki na przestrzeni ostatnich 100 lat. Uzupełnione o materiały filmowe i utwory z płyt winylowych, tworzą jedyną w swoim rodzaju podróż przez historię muzyki XX wieku.

? „Historia Muzyki Nowoczesnej” to cykl 15 wykładów, które będą odbywać się regularnie, co miesiąc w częstochowskim lokalu
„BywaSięTuITam”.

? W programie znajdują się kolejno: „Rhythm and blues”, „Classic Jazz”, „Soul”, „Funk / Disco”, „Hip-hop”, „Rock and roll”, „Classic UK Rock”, „Classic US Rock”, „Punk”, „Rapcore / grunge / nu-metal”, „Pop”, „Muzyka elektroniczna”, „Electronic Dance Music (Detroit Techno, Chicago House)”, „Producenci Muzyczni”, „Muzyka Polska”.

? Prowadzi: Marcin „Szusty” Szuster
Data: 15.12.2022
Start: 20:00
Wejście: 10zł

? Marcin „Szusty” Szuster
(TruskulChata / WaxEaters / Szkoła Muzyki Nowoczesnej)

Digger, producent muzyczny, beatmaker, kolekcjoner płyt winylowych, nauczyciel i pasjonat historii muzyki. Zafascynowany zjawiskiem coveringu i samplingu w muzyce. Prowadzi „TruskulChatę”, internetowego bloga o historii muzyki. Współtworzy duet producencki WaxEaters, którego produkcje można znaleźć na albumach takich artystów, jak Rover, Bonson czy WCK. Prowadził warsztaty z samplingu w produkcji muzycznej na Festiwalu TAURON Nowa Muzyka w 2017, a także Seazone Music and Conference 2017. W latach 2021 i 2022 prowadził wykłady z historii hip-hopu i funku podczas Unity Hip-Hop Festival. Współorganizator WaxEaters BeatSession, pierwszego w Polsce jam session dla producentów muzycznych. Pracuje w Sekretariacie oraz Dziale Marketingu i Social Mediów Szkoły Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu, w której również prowadzi przedmiot Historia Muzyki Nowoczesnej.

Szczegóły

Data:
15 grudnia, 2022
Godzina:
20:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1576315922788932

Miejsce wydarzenia

BywaSięTuiTam
Ul.Kilinskiego 138
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia