PIĄTEK - 20 MajaSOBOTA - 21 MajaNIEDZIELA - 22 MajaJuwenalia 2022 - PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Rowerowa Częstochowa

02 marca - godz. 17:30

Idzie nowe 👣 Zmieniamy dla Was Rowerowe Środy z Decathlon Częstochowa Poczesna! Naszą misją jest czynić przyjemność i korzyści płynące z uprawiania sportu dostępnymi dla wszystkich! ☺️ Aby nasza inicjatywa pozwoliła na czerpanie radości z jazdy osobom o różnym stopniu wytrenowania, w tym i tych początkujących i tych zaawansowanych, wprowadzamy NOWE zasady organizacji. Spotykamy się WSZYSCY na miejscu zbiórki. Tam się liczymy i dzielimy, a to Ty decydujesz, gdzie danego dnia się widzisz! Przewidujemy podział na 2, a sezonowo także na 3 grupy: 👇
➡️ grupa SPORT 🏁. Grupa dedykowana jest raczej dla zaawansowanych rajderów lub tych, którzy chcą się sprawdzić. Tutaj nie ma miękkiej gry! Zwykle ogień 🔥 jest niemalże od startu do samej mety. Wzajemna rywalizacja to coś co napędza tą grupę. W grupie tej nie ma przypisanego „lidera”. Najszybsi uciekają, reszta ich goni. Czołówka rzadko kiedy ogląda się za siebie, więc może się okazać, że zostaniesz sam daleko za jej plecami! Niewykluczone, że grupa ta podzieli się na trasie w sposób naturalny na mniejsze grupki. Chłopaki uciekli za bardzo? Możesz jechać solo, albo poczekać na grupę ADVENTURE!
➡️ grupa ADVENTURE 🏕️. Przygoda i radość z jazdy to najważniejsze, co niesie ze sobą rower. Jeśli też przedkładasz dobrą zabawę nad wyniki sportowe, ta grupa jest dla Ciebie. Dedykowana dla średnio zaawansowanych jeźdźców, ale odnajdą się w niej jeźdźcy zaawansowani, którzy szukają odskoczni od treningu i po prostu chcą na luzie trochę pokręcić, oraz początkujący, którzy chcą podnieść sobie poprzeczkę. Czasem warto przycisnąć nieco mocniej, ale często warto też przystanąć na jakąś klimatyczną fotkę 📸. W tej grupie przypisany jest „lider”/”pilot” i to on decyduje o tym czy przyśpieszamy czy zwalniamy, czy też stajemy i czekamy na ogon lub robimy fotkę. Jadąc w tej grupie pilnuj „lidera”, nie nadawaj tempa i nie rozrywaj grupy. Jeżeli uważasz, że jest za wolno, to następnym razem zapraszamy do grupy SPORT. Innymi słowy, jeżeli decydujesz się na start w tej grupie, musisz zważać na innych i oglądać się za siebie.
➡️ Grupa TRIP 🏖️. Grupa dedykowana początkującym rowerzystom, którzy chcą wybrać się na przyjemną wycieczkę. Grupa, która tworzona będzie sezonowo – wiosną i latem. Podobnie jak grupa ADVENTURE, będzie miała swojego „lidera”/”pilota”. Tempo będzie rekreacyjne, a trasa pozbawiona większych trudności technicznych. Tutaj również pilot decydować będzie o tempie i płynności jazdy.
🗺️ Grupy SPORT i ADVENTURE będą miały do przebycia tą samą trasę, której trudność zależna jest od pory roku i warunków atmosferycznych. Grupa TRIP będzie miała odrębną kreskę i zdecydowanie częściej wplatane będą odcinki asfaltowe. O wystartowaniu tej grupy będziemy informować na bieżąco.
Tymczasem marzec rozpozczynamy od 203. Rowerowej Środy z Decathlon Częstochowa Poczesna. Projekt trasy do pobrania w formacie .gpx dostępny do pobrania pod adresem: https://www.plotaroute.com/route/1830579?units=km
Przewidziany jest start grup SPORT i ADVENTURE ☺️
Bez względu, na to w której grupie zdecydujesz się jechać, pamiętaj o kasku ⛑️ i oświetleniu 🔦. Po drodze – nawet podczas najdłuższych dni – może przytrafić się jakaś niespodziewana przygoda, która opóźni powrót. Zawsze warto zabrać ze sobą także podstawowe narzędzia serwisowe 🔧oraz zapasową dętkę.
Do zobaczenia w środę 📅 02/03/2022 r., ⏰ o godz. 17:30, 📍na Placu Biegańskiego.
PS Z uwagi na obecną sytuację na Ukrainie 🇺🇦, jedziemy w solidarności z Ukraińcami, których normalne życie przekreśliła agresja wojsk Putina 🇷🇺. Wszelkie akcenty niebiesko- żółte 🟦🟨 mile widziane.
#rowerowasroda #rowerowesrody #rs #rowerowaczestochowa #rc #decathlonpoczesna #standwithUkraine #wolnaukraina

Szczegóły

Data:
02 marca
Godzina:
17:30
https://www.facebook.com/events/712768259711211/

Miejsce wydarzenia

Plac Biegańskiego