PIĄTEK - 27 StyczniaSOBOTA - 28 StyczniaNIEDZIELA - 29 StyczniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAWOŚP CZĘSTOCHOWA 2023 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Scena Lokalna. Koncert Cacana Mania

13 listopada, 2022 - godz. 18:00

W Ośrodku Promocji Kultury wystąpi Cacana Mania.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i wolny. Więcej informacji na stronie: gaudemater.pl

– – –

▶︎ Cacana Mania

Zespół Cacana Mania zadebiutował w lipcu 2018 roku na Festiwalu Sztuki i Wina w Olsztynie pod Częstochową. Grupa występuje głównie na scenach lokalnych regionu częstochowskiego, zarówno klubowych, jak i plenerowych. Muzyka, jaką uprawia, ma charakter eklektyczny: w kompozycjach
i aranżacjach słychać wpływy blues-rocka, ale jest też reggae, są piosenki poetyckie, elementy rocka progresywnego a nawet nawiązania do twórczości Erika Satie.

– Przykładamy dużą wagę do warstwy tekstowej. Autorem słów do większości piosenek jest nasz gitarzysta i kompozytor Piotr Kłuciński – tłumaczy zespół. – W naszym repertuarze znajdują się również piosenki do wierszy znanych poetów, takich jak Krzysztof Kamil Baczyński, Władysław Broniewski, Jonasz Kofta.

W 2019 roku Klub Seven O’Clock, działający pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego, uhonorował zespół Cacana Mania mianem Odkrycie Roku 2019. Muzyka zespołu była grana w kilku polskich audycjach radiowych, m.in. „Magazyn Bluesowy”, „Muzyczna Pajęczyna” czy „Siła Bluesa”.

Grupa znalezła się również w magazynie „Twój Blues” w czołówce zespołów jako Odkrycie Roku. W październiku 2021 w Klubie Muzycznym Klimaty odbył się koncert połączony z premierą debiutanckiej płyty pt. „Wyznania”. W październiku Cacana Mania znalazła się wśród 9 zespołów, które wystąpiły na Małej Scenie „Rawa Blues Festiwal”.

Cacana Mania występuje w składzie: Anna Woźniak (wokal), Piotr Kłuciński (gitara elektryczna, teksty, muzyka), Tomasz Ujma (gitara basowa), Adam Swołek (instrumenty klawiszowe), Władysław Pękała (harmonijka), Jarosław Adamczyk (perkusja).

___
fot. z archiwum zespołu

– – –

Szczegóły na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/

Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/kalendarz/

Szczegóły

Data:
13 listopada, 2022
Godzina:
18:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1559916847767742

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map