PIĄTEK - 3 GrudniaSOBOTA - 4 GrudniaNIEDZIELA - 5 Grudnia
  • Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe – Częstochowa Filharmonia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SĘTOWSKI / GAWRON. Wernisaż wystawy „Przetrwają najsilniejsi”

20 listopada - godz. 17:00

SĘTOWSKI / GAWRON zadają pytanie o rozpoznawalność znanych i popularnych marek, a także o ich obecność w naszym życiu. Modyfikując ich znaki graficzne sprawdzają, jak szybko je poznamy i jakie wspomnienia wywołują.
Ekspozycja wystawy w Ośrodku Promocji Kultury potrwa do 9 grudnia 2021. Galeria Ośrodka jest otwarta od poniedziałku do piątku od 10.00 do 20.00. Wstęp do galerii jest bezpłatny.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Obowiązują jednak ograniczenia sanitarne.
– – –
▶︎ Przetrwają najsilniejsi
Marki przypominają wirusy przenikające do naszej przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Z upływem czasu zaczynamy traktować je jako element naszej tożsamości, nie tylko akceptujemy, ale nawet określamy się za ich pomocą. Są w naszych wspomnieniach z pierwszych świadomie przeżywanych świąt, pierwszego meczu koszykówki, a nawet pierwszego stosunku seksualnego.
Tani sentyment, na którym bazują korporacje, sprawia, że to nie my kupujemy towar, ale wraz z naszymi emocjami stajemy się towarem. Firmy zamiast sprzedawać usługi i przedmioty, stały się brokerami wspaniałych chwil w gronie rodziny, a ostatnio bojownikami o prawa mniejszości. One będą wszystkim tym, czym my zechcemy, a my będziemy tym, czym one zechcą, bo ta relacja jest patologicznie symbiotyczna. Jedno wiadomo jednak na pewno – przetrwają najsilniejsi.
Poprzez zniekształcenie form znaków graficznych artyści badają to, jak głęboko wsiąknęła w nas dana marka oraz, jaki jest jej próg błyskawicznej rozpoznawalności. Efekt dla każdego odbiorcy będzie inny w zależności od wcześniejszych osobistych doświadczeń.
Cykl prac w całości jest wykonany ze sklejki pokrytej farbą akrylową.
– – –
▶︎ SĘTOWSKI / GAWRON
SĘTOWSKI / GAWRON to projekt artystyczny założony przez Jana Sętowskiego i Łukasza Gawrona. Artyści wykorzystują szerokie spektrum środków wyrazu artystycznego – od malarstwa, przez instalacje ready made na wideo, do działań konceptualnych. Inspiruje ich historia, popkultura oraz współczesna rzeczywistość doby internetu, pełna fake newsów i teorii spiskowych.
___
fot. Bartłomiej Zgrzeblak
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/ 

Szczegóły

Data:
20 listopada
Godzina:
17:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/595543091566635

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map