PIĄTEK - 27 StyczniaSOBOTA - 28 StyczniaNIEDZIELA - 29 StyczniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAWOŚP CZĘSTOCHOWA 2023 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

SLAM POETYCKI. TURNIEJ

27 października, 2022 - godz. 20:00

W ramach Festiwalu Dekonstrukcji Słowa Czytaj! jak co roku nie zabraknie emocji związanych z poezją! Turniej Jednego Wiersza już znacie, bo ma długą tradycję. Co miesiąc poeci prezentują widzom i jury swoje wiersze. Ta edycja będzie specjalna, bo zgodnie z regułą slamu, to publiczność wybierze zwycięzcę. Sprawdzimy, który poeta lub poetka potrafi wywołać większy hałas! I jak zawsze na śmiałkinie i śmiałków czekają nagrody! Sprawdzimy, który poeta potrafi wywołać większy hałas!

Slam to skrzyżowanie poezji i performance’u, stawiające na pierwszym miejscu kontakt poety z ludźmi, którzy słuchają jego wierszy. Słowo slam określa również imprezę, podczas której artyści przedstawiają swoje teksty, a publiczność ocenia na bieżąco zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety i wyłania najlepszego autora wieczoru. To impreza, która stawia na dzianie się „tu i teraz”, na ludzi, którzy chcą przekazać światu coś od siebie, nie zważając na formę i treść, wykorzystując fakt, że scena slamu otwarta jest dla każdego. Podczas występu należy zmieścić się w trzech minutach czasu oraz nie używać rekwizytów, ani muzyki.
Miejmy nadzieję, że w serdecznej i ironicznej atmosferze, publiczność będzie słuchała wierszy, patrzyła na performanse, a kiedy będzie trzeba odważy się krzyczeć na poetów!

Zapraszamy w czwartek, 27 października o godz. 20:00 do Klubokawiarni BANK (Częstochowa, Al. T. Kościuszki 2 A). Wstęp wolny.
Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 300 zł ufundowana przez Klubokawiarnię BANK. Dla wyróżnionych mamy książki od Wspieraj Kulturę.
Zadanie zostało sfinansowane ze środków budżetu Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”.
Prowadzenie i koordynacja: Artur Bratek (tel. 513655687)

ZDJĘCIE: Kadrowidzenie – Justyna Tomorowska – Kwasek dla FDS CZYTAJ!

Szczegóły

Data:
27 października, 2022
Godzina:
20:00
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/512446870713568

Miejsce wydarzenia

Klubokawiarnia BANK
Al. Kościuszki 2a Częstochowa 42-202 Częstochowa + Google Map