PIĄTEK - 1 GrudniaSOBOTA - 2 GrudniaNIEDZIELA - 3 GrudniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Spektakl komediowy „Superprodukcja” – czyli kręcimy Krzyżaków

20 grudnia - godz. 19:00

Pewien potentat w branży przetwórstwa mięsnego ma pieniądze, jego znajomy reżyser ma ambicje, kilku znanych aktorów akurat nie ma pracy… Co może powstać z tej mieszanki? Superprodukcja „Krzyżacy. Ostatnia krew”.

Bilety od 70zł | Spektakl komediowy „Superprodukcja” – czyli kręcimy Krzyżaków 

Zanim na planie superprodukcji  reżyser krzyknie „akcja!” sporo się dzieje. Najnowszy spektakl Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni to ironiczne spojrzenie na polski przemysł filmowy, pozwalające zobaczyć od  zaplecza drogę rodzimych superprodukcji filmowych.

Od nietrafionego pomysłu na film, poprzez nieudane castingi, fatalne próby i żałosną reżyserię aż po festiwal filmowy w Gdyni. Widzowie spektaklu „Superprodukcja czyli kręcimy Krzyżaków” zobaczą to co dzieje się gdy kamery są wyłączone.

I dowiedzą się do czego zdolny jest reżyser, który nie ma żadnych zdolności, jak bardzo aktor da się zaorać żeby dostać rolę, w jaki sposób ustawić kamery by na bogato pokazać biedne dekoracje i wreszcie czy na źle nakręconym filmie można dobrze zarobić.

Żaden kinowy hit nie ma racji bytu bez rzeszy statystów. W tej roli, nie opuszczając teatralnych foteli, wystąpią widzowie „Superprodukcji”. Nieustanny śmiech ale i refleksję nad kondycją polskiego przemysłu filmowego gwarantują występujący w „Superprodukcji”: Barbara Kurdej-Szatan / Urszula Dębska / Olga Łasak Bogdan Kalus / Jacek Lenartowicz Jakub Wieczorek / Łukasz Konopka Michał Piróg / Alan Andersz Rafał Szatan / Wojtek Błach

Miejsce wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury „Klub Politechnik”
Armii Krajowej 23/25, 42-200 Częstochowa + Google Map