Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spektakl “Łysa śpiewaczka”

29 sierpnia - godz. 20:00 do 21:30

Łysa śpiewaczka – reżyseria Andrzej Majczak
Teatr Ionesco narodził się z przerażenia banałem: zużycie języka prowokuje komiczną zgrozę. Jesteśmy tacy jak mówimy, a mówimy słowa, zdania puste. Zanurzeni we frazesie, utopieni w morzu oczywistości – nie umiemy się porozumieć. A może nie mamy nic do powiedzenia? (Jan Błoński „Od Łysej śpiewaczki do Berengera”).
Pan i Pani Smith zapraszają w progi swojej angielskiej posiadłości. Obecni będą Państwo Martin, którzy spóźnią się lub przyjdą za wcześnie. Służąca Mary śpiewająco wywiąże się ze swych obowiązków, a Kapitan Strażaków sprawi, że będzie „ogień”. Przewidziano rozmowy o wszystkim i o niczym – zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Padnie wiele słów o obiedzie, rodzinnych koligacjach, obgadywaniu nieobecnych. Nie zabraknie także wymiany towarzyskich żartów. Język przejmie kontrolę nad światem, ujawniając powierzchowność codziennej paplaniny w niedorzecznych dialogach. „Łysa śpiewaczka” niepostrzeżenie wciągnie widza w świat absurdu, może wcale nie tak odległego od rzeczywistości.
Eugene Ionesco, przekład – Jerzy Lisowski, reżyseria – Andrzej Majczak, scenografia – Urszula Czernicka, muzyka – Marcin Rumiński, konsultacje choreograficzne – Włodzimierz Kuca.
Występują:
Agata Ochota
Adam Hutyra
Sylwia Warmus
Maciej Półtorak
Marta Honzatko
Adam Machalica
Czas trwania: 85 minut

Szczegóły

Data:
29 sierpnia
Czas:
20:00 do 21:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2636485653049386/

Organizator

Aleje – Tu się dzieje
Strona internetowa:
aleje.czestochowa.pl

Miejsce

Plac Władysława Biegańskiego
Plac Władysława Biegańskiego
Częstochowa, śląskie 42-217 Polska
+ Google Map