PIĄTEK - 29 MAJASOBOTA - 30 MAJANIEDZIELA - 31 MAJA
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl online / Grupa Agrafka – “Hamlet we wsi Komorne Głuche”

25 kwietnia - godz. 19:00 do 20:30

Dbając o dostępność kultury online, bez wychodzenia z domu zaplanowaliśmy premierę spektaklu “Hamlet we wsi Komorne Głuche” w wykonaniu naszej wojkowickiej Grupy Teatralnej “Agrafka”, która doskonali swoje umiejętności w MOK-u. Spektakl, z którego wideo będziemy mogli wspólnie obejrzeć odbył się 14 czerwca 2019 roku na naszej scenie. Początkowo nie mieliśmy publikować całego spektaklu i został on nagrany wyłącznie dla naszej grupy teatralnej, jednak w związku z zaistniałą sytuacją postanowiliśmy się nim podzielić. Premiera odbędzie się w sobotę (25.04.2020r.) o godzinie 19.00 na naszym kanale na YouTube. Czas trwania całego spektaklu to 1 godzina i 20 minut. Link do filmu znajduje się poniżej. Zapraszamy wszystkich “głodnych” wojkowickiej kultury – tych, którzy spektakl już widzieli i tych którzy jeszcze nie mieli okazji. Mamy nadzieję, że spotkamy się w szerokim gronie i wyobrazimy sobie, że jesteśmy wszyscy razem na naszej sali widowiskowej. Jednocześnie zachęcamy do subskrybowania naszego kanału. Do zobaczenia!

Sztuka Ivo Bresana doczekała się już wielu adaptacji. W Wojkowicach dla „Agrafki” wyreżyserował ją Kamil Katolik i nadał jej lokalny koloryt. Akcja przedstawienia toczy się w latach 60-tych XX wieku we wsi Komorne Głuche. Mamy tutaj typowy klimat PRL-u, gdzie aktyw spółdzielni produkcyjnej postanawia wystawić Hamleta, w wersji przygotowanej przez wiejskiego nauczyciela. W trakcie przygotowań okazuje się jak wiele sztuka ta ma wspólnego z życiem wystawiających ją mieszkańców wsi. Widzimy tu mechanizmy władzy, które nie zmieniają się z upływem lat, systemów i pokoleń. Szuka przekazuje nam również prawdę o tym, jak łatwo uruchomić lawinę zła, a jednocześnie jak trudno nam zaprowadzić społeczną sprawiedliwość.

Wystąpili: Danuta Furgas, Zofia Karlińska, Zofia Gajdzik, Elżbieta Krutow, Maria Matusiak, Teresa Jaskuła, Marianna Pardel, Janina Mosioł, Urszula Mikołajczak, Mateusz Piasny, Justyna Piasny, Wacława Mańska oraz Teresa Krzykawska. Oprawę muzyczną przygotowali: Tadeusz Wieczorek i Andrzej Krawczyk, a choreografią zajął się Artur Fredyk. Serdecznie dziękujemy Operze Śląskiej w Bytomiu za wypożyczenie strojów.

Uwaga! W spektaklu pojawia się kilka niecenzuralnych słów!

Link do premiery – https://www.youtube.com/watch?v=p4p9HE9eH7A

Szczegóły

Data:
25 kwietnia
Czas:
19:00 do 20:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/529873177648360/

Miejsce

ONLINE