PIĄTEK - 19 KwietniaSOBOTA - 20 KwietniaNIEDZIELA - 21 KwietniaDZISIAJNADCHODZĄCE WYDARZENIAJuwenalia Częstochowa 2024 PROGRAM
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Śpiewamy Odę do Radości | Plac Biegańskiego

24 marca - godz. 12:00 do 12:30

25 marca 1957 zostały podpisane Traktaty Rzymskie będące początkiem naszej obecnej Unii Europejskiej, wtedy Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej.
W 2004 Polska przystąpiła do UE, dzięki czemu zanotowaliśmy wzrost gospodarczy i bezpieczeństwo oraz stabilizację kraju.
🔹 W 2017 roku Komitet Obrony Demokracji po raz pierwszy zorganizował w całej Polsce wspólne śpiewanie „Ody do radości” – finałowej kantaty z IX symfonii Ludwiga van Beethovena, która jest oficjalnym hymnem Europy przyjętym przez Radę Europy i Unię Europejską. Chcieliśmy ten sposób wyrazić nasze przywiązanie do europejskich wartości – praworządności, wolności słowa, praw człowieka. W ciągu tych pięciu lat w coraz większym stopniu wyrażaliśmy tym śpiewem również narastający niepokój, spowodowany jawnymi działaniami obecnych władz Polski w stronę wystąpienia Polski z Unii.

🔹 Jest to bardzo ważne, zwłaszcza wobec ostatnich wydarzeń i bohaterskiej walki Ukrainy o wolność kraju przede wszystkim, ale i o europejską orientację Ukrainy. Zapraszamy wszystkich, również naszych przyjaciół z Ukrainy do wspólnego śpiewu.

Szczegóły

Data:
24 marca
Godzina:
12:00 do 12:30
Witryna internetowa:
https://www.facebook.com/events/1149849339684748/

Miejsce wydarzenia

Plac Biegańskiego – Częstochowa
Plac Biegańskiego - Częstochowa + Google Map