PIĄTEK - 3 GrudniaSOBOTA - 4 GrudniaNIEDZIELA - 5 Grudnia
  • Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe – Częstochowa Filharmonia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kopcem

24 listopada - godz. 18:30

Grzegorz Kopiec pochodzi z Lublińca i jest autorem między innymi wydanego w tym roku horroru zatytułowanego „Eksperyment”. Porozmawiamy z autorem w Ośrodku Promocji Kultury. Spotkanie poprowadzi Adam Florczyk.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje limit miejsc, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans. Szczegóły na stronie: gaudemater.pl
– – –
▶︎ Eksperyment
Troje młodych ludzi z Lublińca wybiera się na krakowski festiwal miłośników grozy. Gdy nie wracają na noc do domów, zaniepokojeni rodzice zgłaszają zaginięcie. Policja jest jednak bezsilna, w sprawę zaangażowany zostaje więc prywatny detektyw Michał Majer. Jego śledztwo także nie przynosi rezultatów, aż do momentu, gdy odzywa się do niego francuska policjantka Christine Benoit. Okazuje się, że w Paryżu doszło do zaginięcia młodego człowieka w bardzo podobnych okolicznościach. Majer wyrusza do Francji i razem z Benoit starają się rozwikłać zagadkę porwań. Rozpoczyna się wyścig z czasem, a para detektywów stanie w obliczu zagrożenia rodem z najgorszych koszmarów.
– – –
▶︎ Grzegorz Kopiec
Grzegorz Kopiec, mieszka w Lublińcu, jest absolwentem Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej. Pracuje w zawodzie, zajmując się szeroko pojętą informatyką. Jest miłośnikiem prozy Edgara Allana Poe, Stephena Kinga i Jacka Ketchuma, a do tego niepoprawnym fanem Wojowniczych Żółwi Ninja i filmowej serii „Halloween”. W wolnym czasie wsłuchuje się w brzmienia dobrego polskiego hip-hopu. Pisze od 2011 roku. W jego dorobku znajdziemy horror „Eksperyment” (2021), thriller psychologiczny „Czas pokuty” (2019) oraz zbiór „Fałszywy dekret. Opowiadania zakazane” (2015). Jest także współautorem kilku antologii. Został dwukrotnie uhonorowany Nagrodą Burmistrza Miasta Lublińca w dziedzinie kultury. Zdobył tytuł „Najlepsza książka na wiosnę 2019” oraz „Najlepszy thriller roku 2019” dla książki „Czas pokuty” w plebiscytach serwisu granice.pl. Ponadto jest zdobywcą „Złotego Kościeja” w kategorii „Opowiadanie roku 2016” w plebiscycie serwisu kostnica.com.pl za opowiadanie „Introligator z Doliny Płaczu” oraz Grand Prix w konkursie literackim na „Nieznaną lubliniecką legendę” za opowiadanie „Fałszywy dekret”.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/

Szczegóły

Data:
24 listopada
Godzina:
18:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/317933943048178/

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Dąbrowskiego 1
Częstochowa, śląskie 42-200 Polska
+ Google Map
Telefon:
34 324 36 38
Strona internetowa:
http://gaudemater.pl/