PIĄTEK - 10 GrudniaSOBOTA - 11 GrudniaNIEDZIELA - 12 GrudniaPROPOZYCJE SYLWESTROWE
  • Polska Noc Kabaretowa – Hala sportowa Częstochowa 07.10.2022
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Jackiem Gierasińskim

17 listopada - godz. 18:00

Jacek Gierasiński jest autorem tomu poetyckiego „Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze”, wydanego w 2019 roku przez Towarzystwo Galeria Literacka. Spotkanie autorskie z poetą odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury w połowie listopada.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje limit miejsc, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans. Szczegóły na stronie: gaudemater.pl
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
– – –
▶︎ Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze
— Twórczość Jacka Gierasińskiego zaliczyłbym do liryki wulkanicznej lub sejsmicznej. Są w niej immanentne erupcje wrażeń i wyobrażeń oraz tąpnięcia osobowości, pobudzanej każdego dnia zdarzeniami, dialogami, groteskowością i jednocześnie potwornością współczesności. W emocjonalnej tablicy Mendelejewa, jaką zbudujemy na podstawie stężenia wierszy częstochowskiego autora, są śmiech, chichot, rechot, rozpacz, lament, łkanie, rozgoryczenie, rozczarowanie, nadzieja, wiara, frustracja, namiętność, zapał. To tylko wybrane cechy, bo wciąż powstają nowe, hybrydyczne — pisze Arkadiusz Frania we wprowadzeniu do tomu „Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze”.
– – –
▶︎ Jacek Gierasiński
Jacek Gierasiński to częstochowski poeta, autor czterech tomów poetyckich: „Przypowieści stracha na wróble” (2012), „Na smyczy” (2015), „Trzecia twarz” (2016), „Nic tak szybko w życiu nie umiera jak wiersze” (2019), w dorobku ma ponadto dramat i monodram, swoją twórczość prezentował m.in. w „Antologii Poetów Polskich 2016”, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Pisarze.pl, administrator w klubie poetyckim „Kształty Słów”, laureat wielu konkursów poetyckich, np. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/
___
fot. z archiwum autora 

Szczegóły

Data:
17 listopada
Godzina:
18:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/175579648060454

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”
Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater"
Częstochowa,
+ Google Map