PIĄTEK - 29 PaździernikaSOBOTA - 30 PaździernikaNIEDZIELA - 31 Października
Festiwal Smaku - MENU
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Justyną Tomską

30 września - godz. 18:30

W połowie września nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się książka „List do patomorfologa”. Jej autorką jest Justyna Tomska. Zbiór jest jej debiutem poetyckim. Spotkanie autorskie odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury w Częstochowie.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym. Obowiązuje limit miejsc, a także obowiązek zasłaniania nosa i ust, dezynfekcja rąk i dystans. Szczegóły na stronie: gaudemater.pl
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
– – –
▶︎ List do patomorfologa
Justyna Tomska w debiutanckim tomie poetyckim „List do patomorfologa” mierzy się z odchodzeniem dwóch najbliższych osób – rodziców. Książka jest więc poruszającym świadectwem córczynej miłości, opowiadającym o dwóch śmierciach.
Pierwsza to śmierć ojca – dokonana, zostawiająca podmiot liryczny z listą spraw do załatwienia. Druga, czyli śmierć matki, wydarza się stopniowo, coraz bardziej zawłaszcza życiową przestrzeń, nie może się dopełnić.
Z czasem to niedopełnienie staje się dotkliwe do tego stopnia, że patomorfolog stwierdzający zgon pierwszego z rodziców zaczyna być traktowany jak przyjaciel rodziny – ktoś, do kogo można zwracać się w intymnej formie listu.
Gdy druga śmierć ostatecznie się nie wydarza, podmiot liryczny pyta: „co potem zrobić z tą energią czekania. Z energią bycia właściwie pewnym”.
– – –
▶︎ Justyna Tomska
Justyna Tomska jest poetką, dziennikarką, scenarzystką teatralną, autorka tomu rozmów z ludźmi kultury „Okiem pacjenta”. W 2020 roku zdobyła I Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Młodej Poezji. Jest również laureatką konkursu im. Anny Świrszczyńskiej – Książkowy Debiut Poetycki (2019) oraz 41. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej (2020). „List do patomorfologa” to jej poetycki debiut.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
Wytyczne sanitarne:
https://gaudemater.pl/wytyczne/

Szczegóły

Data:
30 września
Godzina:
18:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/6483034465054931/

Miejsce wydarzenia

Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater
częstochowa,
+ Google Map