PIĄTEK - 3 GrudniaSOBOTA - 4 GrudniaNIEDZIELA - 5 Grudnia
  • Najpiękniejsze Arcydzieła Baletowe – Częstochowa Filharmonia
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Maciejem Marciszem

05 listopada - godz. 19:00

Maciej Marcisz jest autorem bestsellerowej powieści „Taśmy rodzinne”. Właśnie ukazuje się jego druga powieść „Książka o przyjaźni. Przy okazji premiery spotkamy się więc z pisarzem w Częstochowie.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak ograniczony reżimem sanitarnym.
– – –
▶︎ Książka o przyjaźni
Kasia, Michał i Dorota znają się od zawsze. Ich przyjaźń przetrwała kilkanaście lat, przeprowadzki do odległych miast, a nawet coraz bardziej rozjeżdżające się życiowe drogi. Gdy jednak skrzętnie skrywana tajemnica wycieka na grupowym czacie, los relacji zaczyna wisieć na włosku. Czy należy walczyć o marniejącą przyjaźń przez wzgląd na stare dobre czasy? A może pewnym rzeczom należy pozwolić umrzeć? Czy nasi rodzice mieli rację mówiąc, że w pewnym wieku prawdziwych przyjaciół policzymy na palcach jednej ręki?
„Książka o przyjaźni” to powieść o więzach mocniejszych niż miłość, powołaniu i rozczarowującej dorosłości. O tym kim chcemy się stać dzięki najbliższym ludziom i o codziennych kompromisach, które oddalają nas od wyobrażeń o nas samych, aż do momentu, kiedy stajemy się zupełnie do nich niepodobni. O wielkiej niewiadomej, którą jest nasze życie – do czasu, kiedy przestaje nią być.
To podróż przez formacyjne doświadczenia trójki przyjaciół – pierwsze miłości, noce spędzone na rozmowach i lekturach, wstyd i akceptację, historyczne wydarzenia i muzyczne festiwale. To opowieść o głosach przyjaciół, które zostają w naszych głowach nawet wtedy, kiedy oni już dawno zniknęli z naszego życia.
– – –
▶︎ Maciej Marcisz
Maciej Marcisz – pracuje w branży wydawniczej, w Grupie Wydawniczej Foksal. Debiutował powieścią „Taśmy rodzinne”. „Książka o przyjaźni” to jego druga powieść.
– – –
Wydarzenie na stronie Ośrodka:
https://gaudemater.pl/
– – –
fot. Kuba Celej

Szczegóły

Data:
05 listopada
Godzina:
19:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/242722724485783/

Miejsce wydarzenia

Kawiarnia Alternatywa 21
Częstochowa, stary rynek + Google Map